Чи готові банки до обміну валюти в банкоматах?

0

З 1 січня можна обміняти валюту в банкоматах та терміналах. Саме з такою назвою вийшла новина, яка викликала неабиякий інтерес.

Ще літом 2018 року НБУ прийняв постанову від 07.06.2018 р. № 63, якою спростив проведення операцій з обміну валюти та яка набрала чинності ще 01.07.2018.

Банкам та фінансовим установам надали можливість проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

Однак, для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомата, фінансовим установам надали шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя 2018 року банки та фінансові установи оформлювали валютно-обмінні операції згідно із порядком, що діяв раніше. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами повинні були розпочати з 1 січня 2019 року.

Банки мають оформлювати валютно-обмінні операції тільки касовим чеком і не видавати квитанцію. При цьому клієнт не має підписувати квитанцію або документ РРО, якщо обмінює менше 150 тис. грн.

Проте, чи готові банки уже в перші числа січня 2019 року надати можливість клієнтам прийти до банкомату (терміналу) із гривнями, а повернутися із валютою?

Наразі жоден із банків офіційно не повідомив про технічну реалізацію такої опції, адже це потребує як часу, так і додаткових витрат.

Зокрема, керівник PR-служби ПриватБанку Інна Музичук на свої сторінці у Фейсбук пояснила:

“Так, дійсно, НБУ впровадив таку можливість, і тепер банки мусять налаштувати ПЗ для проведення таких операцій. Це потребує трохи часу, але ми обіцяємо зробити це якнайшвидше і одразу усім повідомити про таку прекрасну можливість. Чекаю з нетерпінням цих змін!”.

buh.ligazakon.net