Нова система реєстрації українців: коли і до кого прийдуть з перевіркою

0

У 2020 році вступають в силу зміни в механізмі реєстрації проживання в Україні. У зв’язку з цим органи реєстрації зможуть оглядати будинки українців для перевірки факту їх проживання в зазначеному місці, знімати на відео їх побут і опитувати сусідів.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Апостроф“.

Втім, наносити візити інспектори зможуть тільки на запрошення. Для початку ревізор відправить людині, яку потрібно перевірити, опитувальний лист: суб’єкт перевірки повинен буде відповісти на ряд питань і довести, що він фактично живе там, де реєструвався. Можна повернути опитувальний лист назад, вказавши в ньому час, коли ревізор може застати вас вдома і отримати докази на місці. Але краще все ж запросити перевіряючого додому, адже якщо в процесі листування реєстратору щось не сподобається в відповідях опитувальника, то реєстрація буде анульована.

Під час візиту ревізор має право здійснювати відеозапис огляду приміщення. Він зверне увагу не тільки на вашу фізичну присутність в приміщенні, але і перевірить, чи є в ньому ваш одяг, предмети особистої гігієни, спальне місце та інше. Відзначається, що наспіх привезти розкладачку, пару шкарпеток і поставити на стіл чашку в якості доказів проживання не вдасться, адже інспектор повинен буде ще оцінити кількість речей і як швидко їх можна привезти.

Потім в якості доказів ревізор запитає ключі від квартири, поштові квитанції, рахунки за інтернет, доставку води, охоронні послуги і опитає сусідів. Якщо все зійдеться, значить, ви дійсно проживаєте за місцем реєстрації, що і буде відображено інспектором в акті огляду.

У разі ж, якщо перевірка не дасть потрібних результатів, тоді ви можете отримати штраф 1700 грн на перший раз і 3400 грн – якщо це другий випадок за рік. Якщо реєстрації протягом 90 днів немає взагалі, то штраф становитиме 340 грн, і 850 грн за друге аналогічне порушення протягом року.

Можна ще стати на облік в установах соцобслуговування і соцзахисту, і подачу декларацій про реєстрацію будуть здійснювати чиновників цих закладів. Це вихід для осіб без певного місця проживання.

Нагадаємо, після ліквідації інституту прописки реєстрація місця проживання отримала повідомний характер. Місцем проживання визнається місце, де громадянин постійно або переважно проживає.