Українізація по німецьки: як українці в Тюрингії займаються волонтерством і розповсюдженням мови

0

Про такі надбання розповів голова громади українців Тюрингії Василь Вітенко.

Українці в Тюрингії займаються та ведуть велику волонтерську роботу з допомоги Україні, активно працює над просуванням іміджу українців в позитивному ключі

«Головні наші цілі – це популяризація України в Німеччині, формування позитивного ставлення німців до українців. Ми хочемо показати себе з позитивного боку: ми не є якісь там люди, які приїхали щось отримувати, ми приїхали працювати. Ми тут живемо та інтегруємось», – каже Василь.

Налічується близко 100 активних членів, які об’єднують вихідців з різних частин України. Вони зустрічаються 2-3 рази на рік – на Різдво, Великень и День Незалежності, та одночасно святкують у різних куточках Тюрингії. Залучають місцеву владу, інформують пресу та масові джерела, підключають активістів та політичних і культурних діячів з України.

«Про нас пишуть, показують, про нас читають. ТБ Ваймара приїжджало зняти про нас сюжет», – з гордістю розповідає очільник.

Велику частину діяльності активістів займає допомога Батьківщині: участь у волонтерській допомозі жителям України, сім’ям загиблих, ветеранів, а також бійцям на фронті.

«Вже п’ятий рік допомагаємо шпиталям у Києві, Житомирі, Львові, Коломиї, Івано-Франківську, іншим регіонам, де маємо зв’язки», – розповідає волонтер Віталій Валентинов.

Також співпрацюють з благодійним фондом «Покуцькі ініціативи” (Коломия, Івано-Франківська область). Кожного тижня із Ерфурта передають речі

Днями побували  в Берліні та відвідали пораненого Анатолія Левченка, який наразі проходить курс лікування в лікарні Бундесверу, та передали йому подарунки та малюнки від німецьких школярів.