На Львівщині затримали двох осіб за вимагання з підприємця 208 тисяч «відкату»

  			На Львівщині затримали двох осіб за вимагання з підприємця 208 тисяч «відкату»
2967 ПЕРЕГЛЯДІВ

Лише у випадку сплати цієї суми вони обіцяли вирішити питання з посадовими особами територіальної громади та гарантували перерахування коштів за частину проведених робіт з реконструкції кінотеатру одного з райцентрів. У разі відмови зловмисники погрожували фізичною розправою.

До поліції із заявою звернувся підприємець про вимагання з нього 208 тисяч гривень за перерахування коштів за договором, укладеним із територіальною громадою.

Під час слідства оперативники обласного управління стратегічних розслідувань  з’ясували, що фірма потерпілого перемогла у тендері на проведення робіт з реконструкції кінотеатру одного з райцентрів області за бюджетні кошти. Згодом, виконавши частину робіт, у нього виникли труднощі з перерахуванням коштів за їх виконання.

Вирішити дане питання йому запропонували двоє мешканців Львова, котрі, як виявилося, мають відношення до кримінального середовища. За «допомогу» попросили вісім відсотків «відкату» від загальної суми виконаних робіт – 208 тисяч гривень. За словами зловмисників, частина  цих коштів буде передана посадовим особам ОТГ за безперешкодне підписання актів виконаних робіт та нестворення штучних перешкод при перерахуванні коштів.

Однак бізнесмен відмовився від «послуг», після чого йому почали погрожувати фізичною розправою. Побоюючись за своє життя, чоловік звернувся до правоохоронців.

У лютому цього року під контролем оперативників, слідчих та прокурорів було задокументовано факт передачі першого «траншу» у розмірі 40 тисяч гривень.

Сьогодні, 28 березня, оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції, слідчі слідчого управління поліції Львівської області за процесуального керівництва прокуратури Львівської області затримали двох осіб під час отримання 168 тисяч гривень.

Наразі їх затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Проводяться санкціоновані обшуки за місцем мешкання фігурантів та в їх автомобілях, а також у приміщеннях ОТГ.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів. Крім того, після проведення необхідних процесуальних заходів буде надана правова оцінка діям посадових осіб об’єднаної територіальної громади.

Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст.189 (вимагання), ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 368 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) КК України.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Связь с редакцией - politica.chat@gmail.com

Мої відео