Фото – історико-культурний заповідник «Більськ»
0 Яна Губська22 травня 2025, 13:05
Поселення, курганні та ґрунтовий некрополі, фортифікаційні споруди з Більського городища визнали культурною спадщиною місцевого значення.
Про це 22 травня під час брифінгу у Полтавській обласній військовій адміністрації розповів директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.
В області завершили процес затвердження облікової документації на 52 археологічні об’єкти Більського мікрорегіону. 9 травня Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало наказ, згідно з яким усі вони є пам’ятками культурної спадщини місцевого значення. Упродовж 10 років обстежили площу семи тисяч га.
Із-поміж 52 паспортизованих об’єктів 35 локалізуються в межах Котелевської селищної ради, 16 – Опішнянської селищної ради, ще один – на теренах обох вказаних громад. Надалі на ці території виготовлять спеціальну землевпорядну документацію, як того й передбачає законодавство України.
Нагадаємо, ЗМІСТ писав, що у лісах Полтавщини археологи обстежили давнє поселення.
Відкрите наприкінці минулого року поселення на північ від Котельви дослідили археологи й виявили рідкісні артефакти.
Про це повідомили в історико-культурному заповіднику «Більськ» 19 травня. Давнє поселення розташоване в лісах і простягається на майже 1,5 км, що є одним із найбільших в окрузі Більського городища.
Цьогоріч у межах дослідження встановили межі пам’ятки, уточнили хронологію культурних нашарувань та визначили місця для майбутніх розкопок.
Знахідки на місці пам’ятки. Джерело – історико-культурний заповідник «Більськ»
Знахідки на місці давнього поселення. Джерело – історико-культурний заповідник «Більськ»
Розвідки в лісі здійснювали методом розширеного шурфування. На великій території фахівці виявили розповсюдження давнього культурного шару. Археологи виокремили артефакти, які належать до періодів бронзового віку, скіфського часу та ранньомодерної доби.
Серед виявлених артефактів: бронзовий ніж-кинджал раннього періоду бронзового віку, залізний ніж скіфського часу, мідна дитяча каблучка, а також кінська вуздечка та предмети озброєння козацьких часів.
Знахідки на місці пам’ятки. Джерело – історико-культурний заповідник «Більськ»
Знахідки на місці давнього поселення. Джерело – історико-культурний заповідник «Більськ»
Знахідки на місці давнього поселення. Джерело – історико-культурний заповідник «Більськ»
Нагадаємо, що на Полтавщині розпочали нову археологічну експедицію у Більську. Йдеться про розвідку в пошуках поселень вздовж лівого берега Ворскли.
Discussion about this post