19.07.2025 15:05
Компанія «НІБУЛОН», захищаючи інтереси зокрема понад 4,5 тисяч малих фермерів України, виступає проти законодавчої ініціативи, яка передбачає введення 10% експортних мит на сою та ріпак українського виробництва. Про це повідомляє пресслужба компанії.
Читай нас також у Viber та Telegram.
«Ми вважаємо, що впровадження мит у такій формі та в обхід встановлених правових процедур підриває основоположні принципи правової держави, ставить під сумнів передбачуваність державної політики, створює ризики для економічної стабільності та інвестиційної привабливості України», – йдеться у повідомленні.
Даний законопроєкт №13157, ухвалений Верховною Радою на засіданні 16 липня 2025 року:
• був прийнятий у спосіб, що не відповідає регламенту Верховної Ради;
• порушує принцип правової визначеності, адже відповідно до ст.4.1.9 Податкового кодексу України, податкові зміни не можуть набирати чинності раніше ніж за 6 місяців до нового бюджетного року;
• нанесе значну економічну шкоду малим і середнім фермерам через вимушене скорочення сівби та вирощування сої й ріпаку в Україні;
• зменшить експорт і валютну виручку держави, падіння якої експерти оцінюють в обсягах від 280 до 670 млн грн;
• нанесе шкоду іміджу України та дасть негативний сигнал її міжнародним партнерам, оскільки порушить вектор забезпечення прозорості та стабільності державної економічної політики та відповідності законотворчого процесу нормам Конституції та діючого законодавства України.
Компанія «НІБУЛОН», виражаючи спільну позицію багатьох профільних громадських організацій, звертається до Президента України Володимира Зеленського з проханням скористатися своїм конституційним правом та застосувувати вето до правок про експортні мита та ініціювати публічну дискусію щодо їх впровадження.
«Ми просимо також усі прозорі та відповідальні медіа України підтримати наш запит на повернення Верховенства права в країні, що переживає ці важкі часи», – зауважили у компанії.
Компанія «НІБУЛОН» готова до публічного обговорення даної законодавчої ініціативи з усіма зацікавленими сторонами та незалежними інституціями для пошуку конструктивного рішення, що забезпечить захист інтересів вітчизняного агровиробника, держави та народу України.
Discussion about this post