This article also available in English
453
ФОТО: Державна прикордонна служба України
Прикордонники Одеської області затримали в пункті пропуску “Орлівка” жінку, яка намагалась дати хабар військовослужбовиці, щоб її чоловік міг безперешкодно виїхати за кордон.
Про це повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби України.
Під час перевірки документів громадянин пред’явив витяг з рішення експертної комісії з оцінювання повсякденного функціонування особи, згідно з яким він має третю групу інвалідності. Проте цей документ не є підставою для перетину державного кордону України. Оскільки чоловік не надав посвідчення особи з інвалідністю, йому було відмовлено у виїзді за межі країни.
З метою розв’язати питання дружина запропонувала прикордонниці 700 євро. Військовослужбовиця від хабаря відмовилась, а спробу надання неправомірної винагороди зафіксувала. По факту спроби підкупу прикордонники звернулись до поліції.
У липні 2025 року Хаджибейський районний суд міста Одеси визнав винним 79 річного уродженця москви у спробі надати хабаря слідчому поліції. чоловік зателефонував слідчому та запропонував хабар за закриття кримінального провадження та не притягнення його до кримінальної відповідальності.
А у червні правоохоронці затримали в Одеській області інспектора прикордонної служби за підозрою у наданні неправомірної вигоди службовій особі. Підозрюваний, бувши чинним військовослужбовцем однієї з бойових частин, вирішив незаконно перетнути державний кордон України в обхід пунктів пропуску.
Для реалізації свого злочинного наміру він намагався підкупити начальника групи одного з відділень Державної прикордонної служби України. Підозрюваний запропонував посадовцю грошову винагороду в розмірі від 2 тисяч до 3 тисяч доларів США за сприяння у переправленні його до Республіки Молдова. Зокрема, йшлося про надання службової інформації щодо розміщення прикордонних нарядів, фотопасток та порад щодо безпечного маршруту поза встановленими пунктами пропуску.
Кирило Бойко
Коментувати цю новину post