На Прикарпатті знизилась захворюваність на туберкульоз: у березні зафіксували 44 випадки.
Про це повідомляють в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, пише Фіртка.
У березні 2026 року на території Івано-Франківської області зареєстровано 44 випадки туберкульозу (нові випадки та рецидиви). Це на 8,3% менше, ніж за аналогічний період 2025 року, коли було зафіксовано 48 випадків.
Із загальної кількості хворих у 42 пацієнтів виявили легеневу форму туберкульозу, ще у двох — позалегеневу. Водночас троє пацієнтів мали ВІЛ-позитивний статус.
Серед усіх випадків туберкульозу органів дихання частка форм із бактеріовиділенням становить 83,7% — це 36 випадків із лабораторним підтвердженням. Частка деструктивних форм складає 52,4% від усіх випадків легеневого туберкульозу, що становить 22 випадки.
Порівняно з березнем 2025 року, кількість форм із бактеріовиділенням зменшилась на 18,2%, а деструктивних форм — на 24,2%.
Фахівці відзначають позитивну динаміку щодо зниження захворюваності, однак закликають не ігнорувати симптоми та своєчасно звертатися до лікарів для діагностики і лікування.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Сьогодні практично немає випадкових людей, які вступають у медицину»: інтерв’ю з ректором ІФНМУ Романом Яцишиним
«Пологи не обнуляють здоров’я»: гінекологиня з Івано-Франківська розвінчала міфи про вагітність
Як зберегти серце здоровим: інтерв’ю з лікаркою-кардіологинею Віталією Гутак








Коментувати цю новину post