26.01.2024 18:17
Калібр ягід залежить від кількох факторів: сорту, якості посадкового матеріалу, живлення, поливу, періоду збору врожаю та віку плантації. Про це у відео на своїй сторінці у Фейсбук розповіла Ірина Кобринець, дорадниця з ягідництва.
Сорт – найважливіший момент, наголосила дорадниця.
Оригінатори сортів та добросовісні продавці вказують калібр ягід та вихід продукції 1 класу. Важливо, щоб був високий відсоток ягід вищого класу та низька тенденція до здрібнішання.
Вона нагадала, що чим молодша плантація – тим крупніші ягоди. У перший рік повного плодоношення можна отримати найбільші ягоди.
Експертка наголосила, на важливості давати збалансоване живлення. Тоді ягоди не перегодовані азотом, їх клітини мають міцні стінки, продукція не тече, стійка до гнилей.
Достатній полив дозволяє отримувати добрий урожай та великий калібр ягід. Якщо повати недостатньо, то ягоди будуть солодкі, транспортабельні, але помірного розміру.
Теоретично, багато ріжків на кущах мали би провокувати дрібнішання ягід. Видалення ріжків мало би усунути цю проблему. Але на практиці це не так.
Ремонтантні сорти бажано вирощувати один сезон. На 50-ий день після їх посадки починають збирати врожай і це триває до кінця сезону. Максимум – можна залишити ремонтантну суницю на початок наступного сезону. Далі ягоди будуть дуже дрібними.