Джерело – kyivcity.gov.ua
0 Яніна Мурдза07 лютого 2024, 14:02
Після припинення дії договору з «Нафтогаз Трейдинг» 31 грудня «Полтаватеплоенерго» перевели на постачальника останньої надії з вищою ціною на газ.
Щоб купувати газ дешевше, «Полтаватеплоенерго» мало укласти нову угоду з «Нафтогаз трейдингом» на 2024 рік. Для цього комунальникам потрібно було погодитися вирішувати майбутнє боргів «Кременчуцької ТЕЦ», але цього не сталося.
За посередництва Полтавської обласної військової адміністрації тривають переговори щодо укладення договору на газ за пільговою ціною. Домовитися вдалося щодо ціни у січні. Про це повідомили в ПОВА 6 лютого.
Газ для «Полтаватеплоенерго» купили за пільговою ціною 322,9 млн грн. Якби це робили на умовах постачальника останньої надії, довелося б заплатити 767,7 млн грн.
Щодо угоди з пільговими цінами на лютий і березень тривають перемовини.
Чому Полтава більше не може купувати газ дешевше
Згідно з умовами договору, «Полтаватеплоенерго» до кінця минулого року мало врегулювати питання боргів за спожитий газ або повернути майновий комплекс в управління ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ». Цього не зробили, тож дію угоди зупинили.
Комунальне підприємство автоматично стало споживачем постачальника останньої надії. Новий договір підписувати з полтавськими комунальниками не хочуть, поки не розв’яжуть питання з боргами Кременчуцької ТЕЦ.
«”Нафтогаз Трейдинг” неодноразово зверталася до керівництва “Полтаватеплоенерго”, нагадуючи про необхідність врегулювання заборгованості за природний газ «Кременчуцької ТЕЦ». Цього вимагає стаття 22 Закону України “Про теплопостачання”. Без врегулювання зазначених питань підписання нового договору йтиме всупереч чинному законодавству», – писала газопостачальна компанія.
Реакція «Полтаватеплоенерго» та влади
Комунальники написали Полтавській обласній раді щодо опалювального періоду в Кременчуці. Генеральний директор підприємства Олександр Олексенко пояснив депутатам, у чому полягає проблема договірних відносин з газопостачальником. Він назвав «Полтаватеплоенерго» заручником ситуації, коли разом з майном Кременчуцької ТЕЦ вони отримали й борги за газ попереднього виробника теплової енергії (ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ»).
Через це підприємство не має договорів із газопостачальником і змушене купувати ресурс у постачальника останньої надії за понад 22 грн за м³. Раніше тариф не перевищував семи гривень за кубометр.
Полтавська обласна рада вирішила, що має проголосувати за до Уряду та народних депутатів України від Полтавщини. У ньому депутати просять:
- розв’язати питання передачі «Кременчуцької ТЕЦ» у державну власність;
- сприяти укладанню договору на постачання природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»;
- перенести фінансування з державного фонду ліквідації наслідків збройної агресії проєкту «Будівництво квартальної котельні по проспекту Свободи, 8 в м. Кременчук» на 2024 рік.
Звернення затвердили 16 січня, надалі очікували відповіді центральних органів влади.