Ветеран з перших днів АТО став на захист кордонів України
На Запоріжжі 40 ветеранів та членів їхніх родин отримали від Мінветеранів грошову компенсацію за житло, 18 з них вже придбали власні оселі. Один з них – Микола Трегубенко, ветеран АТО та переселенець з Донеччини. Відвідала його й міністерка з у справах ветеранів Юлія Лапутіна до подання у відставку. Про це у відеосюжеті розповіли на сайті Міністерства у справах ветеранів України.
Читайте також: Працевлаштування ветеранів – Мінекономіки оголосило про нові ініціативи для бізнесу
Микола Трегубенко переселенець з Новоазовська, Донецької області. Чоловік долучився до лав Сил оборони, коли йому виповнилось 60. Розповідає, відтоді й до літа 2023 боронив кордони країни у складі різних добровольчих підрозділів.
«Восени 2014 я одразу приєднався до батальйону «Айдар». Потім повернувся, в Правий сектор пішов, потім на Чонгар поїхав чергував, звідти – у Широкине» , – розповідає чоловік.
Але за кілька місяців ветеран змушений був повернутися додому за станом здоров’я. Втім бойового духу ветерану і зараз не позичати. Нині ж Микола потроху обживається у новій квартирі. Гроші на житло йому виділила держава – за програмою від Мінветеранів.
Придбати домівку за бюджетні кошти можуть також учасники бойових дій, які мають ще й статус ВПО або отримали на війні інвалідність, або родини загиблих героїв.
«Людина може в будь-якому куточку України незалежно від місця реєстрації придбати собі житло, а також вона має це зробити не тільки протягом року, а ще протягом пів року після скасування воєнного стану. Люди подаються в органи місцевої влади, а там просто дивляться документи, чи є підтвердження, що це дійсно та категорія, чи людина підпадає під категорію» , – розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Як ми писали раніше, ветерани зможуть у новий спосіб отримати земельні ділянки . Землю передаватимуть в оренду на 10 років без проведення земельних торгів, і річна орендна плата становитиме 0,1% від нормативної вартості 1 гектару. Це дозволить покращити інтеграцію ветеранів в цивільне життя, а також дати можливість виробляти агропродукцію або здавати ділянку в суборенду.