(Фото: Одеська обласна прокуратура)
Керівництво Одеської обласної прокуратури повідомило про підозру державному реєстратору у несанкціонованій зміні інформації, що оброблюється в автоматизованих системах щодо майна курорту “Куяльник”.
Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури, держреєстратор у 2019 році без наявності правових підстав зареєструвала за приватним підприємством право власності на майно об’єднання санаторно-курортних закладів на курорті “Куяльник”.
Внаслідок таких дій законному власнику майна завдано близько 1 мільярд гривень шкоди.
Раніше суд задовольнив позов Одеської обласної прокуратури та повернув у державну власність майновий комплекс на курорті “Куяльник” площею понад 100 тисяч квадратних метрів.
На даний час прокуратурою забезпечено виконання судового рішення, а право власності на вказаний об’єкт зареєстровано за державою в особі Фонду державного майна України.
У лютому 2023 року Південно-західний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове рішення щодо об’єднання санаторно-курортних закладів на курорті “Куяльник” в Одеській області.
Апеляційний суд визнав незаконними та скасував рішення реєстраторів, визнав право власності за державою в особі Фонду державного майна України.
Йдеться про позов прокуратури до Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”, Комунального підприємства “Агенція реєстраційних послуг” та державного реєстратора цього КП щодо скасування права власності ПрАТ на нерухомість санаторію “Куяльник”.
У червні 2022 року Господарський суд Одеської області вирішив справу на користь “Укрпрофоздоровниці”, тож прокурор вирішив подати апеляційну скаргу.
У липні 2022 року суд арештував та передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 80 об’єктів нерухомості курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів, розташованих у різних регіонах України. Серед них й санаторій “Куяльник”.
У вересні 2021 року Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для заступника Голови правління ПрАТ “Укрпрофоздоровниця” у вигляді тримання під вартою. Таку ухвалу суд виніс, розглядаючи справу про намагання придбати санаторій “Куяльник”, за що заступнику голови правління ПрАТ запропонували хабар і він, за даними слідства, погодився.
Наприкінці липня того ж року Печерський районний суд м. Києва наклав арешт на 45 комплексів орієнтовною вартістю 5 млрд грн, серед них й курортні санаторії в Одесі та Одеській області.
У грудні 2019 року прокуратура Одеської області подала позов до суду з вимогою скасувати рішення держреєстратора і визнати за державою право власності на нерухомість об’єднання санаторно-курортних закладів курорту “Куяльник”.
Прокурори заявили, що підприємство незаконно оформило право власності на приміщення санаторію площею понад 100 тисяч квадратних метрів вартістю близько одного мільярда гривень.
2 липня того ж року Інтент писав про заяву виконувача обов’язків директора дочірнього підприємства “Клінічний санаторій ім. Пирогова” Володимир Ремесков, що керівництво ЧАО “Укрпрофоздоровниці” зриває роботу санаторію. Тоді ЧАО призначило свого керівника закладом, а чинний керівник навпаки свого заступника.
Кирило Бойко