- Фото: управління лісового та мисливського господарств
- 7 лютого, 2024 20:02
Моніторингу підлягають як мисливські види, так і червонокнижні.
Про це 7 лютого повідомляє пресслужба Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
«Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», щорічна таксація є обовязковою для усіх мисливських господарств та користувачів мисливських угідь, – наголошує начальник управління Сергій Смічик. – Вже до кінця лютого користувачі мисливських угідь мають узагальнити матеріали обліку та подати їх до управління. Такий облік надає повну інформацію щодо чисельності тварин в різних угіддях, місць мешкання, статевого й вікового розподілу. Все це дає змогу планувати біотехнічні заходи на наступний рік тощо».
Фото: управління лісового та мисливського господарства
Враховуючи правовий режим воєнного стану у нашій державі, користувачі мисливських угідь мають неухильно дотримуватися встановлених заборон та обмежень, а підрахунок проводити переважно шляхом маршрутного обліку тварин за слідами, методом обліку за допомогою фото-відеопасток, у місцях підгодівлі та скупчень дичини, з використанням анкетно-опитового методу.
“В переліку видів, які обов’язково потрібно обліковувати в мисливському господарстві Житомирської та Київської областей – 7 видів ратичних та 16 хутрових. Станом на сьогодні обліками вже охоплено близько 30% мисливських господарств регіону. Єгерські служби прогнозують збільшення в угіддях чисельності ратичних та зайця-русака в порівнянні з минулим роком”, – йдеться в повідомленні.