27 лютого 2024, 17:02
У Черкасах полігон для сміття, який відкрили у 2012 році, уже переповнений.
Про це під час ефіру в студії “ВиЧЕрпно” заявив керівник Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології ЧМР Сергій Отрешко.
За його словами, це сталося ще кілька років тому. Вирішити цю ситуацію може відкриття ще одного меншого полігону, однак лише на наступні чотири-п’ять років.
“Ситуація у Черкасах зі сміттям не катастрофічна, але близька до критичної. Нам однозначно треба переходити на сміттєспалювальні та сміттєпереробні заводи, — наголосив Отрешко. – В уряді опікуються цією проблематикою, зокрема, після 2030 року сміття взагалі не можна буде утилізувати на полігоні, а лише не відповідних заводах”.
Сміттєспалювальний завод із тією потужністю, яка необхідна для Черкас, коштує від 10 до 15 мільйонів євро. Місто буде збирати такі кошти мінімум 10 років, якщо не виділятиме фінансування на інші видатки.
“Однозначно, що ми такої суми не потягнемо”, – зазначив керівник Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології ЧМР.
Тому виходом є відкриття малого полігону, або фінансова підтримка від держави на відкриття відповідного заводу в місті.
Варто зазначити, що деякі містяни були проти ідеї будівництва сміттєспалювального підприємства, мовляв, це не екологічно. Однак Сергій Отрешко зазначає, що “мати в лісі полігон із птахами, які там харчуються” менш екологічно.
Зазначимо, щороку в Черкаській області утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, які вивозять на сміттєзвалища, в Україні – 10 мільйонів тонн. Упакування складають від третини до майже половини цих відходів.