Джерело – ДСНС Київщини
0 Альбіна Ковпак04 квітня 2024, 12:04
В області зафіксували на 86% більше пожеж в екосистемах, ніж за аналогічний період торік. Через це рятувальники посилять патрулювання лісових масивів та торфовищ.
Про це повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА 2 квітня.
Станом на 1 квітня в екосистемах Полтавщини зареєстрували 416 пожеж, що майже на половину більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Пожежі виникають, зокрема, через навмисне випалювання місцевими сухої трави. Тож одним із дієвих заходів щодо запобігання пожеж є проведення рейдів. Під час них виявляють порушників правил пожежної безпеки та притягують їх до адміністративної відповідальності. З початку року в області провели 425 таких рейдів, а за фактами виявлених порушень склали 90 протоколів.
Через збільшення кількості пожеж влада вирішилапосилити перевірки за участі працівників ДСНС, екологічної інспекції, лісового господарства, поліції, представників районних військових адміністрацій та громад. Також на Полтавщині почнуть обстежувати об’єкти агропромислового комплексу, лісового господарства, оздоровлення та відпочинку, навчальні заклади щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Нагадаємо, що за попередню добу в області зафіксували дві лісові пожежі. Унаслідок однієї з них постраждали хвойні насадження.
Загорання зафіксували о 19:49 2 квітня. Під час пожежі вигоріли молоді насадження хвої на площі 2 га. Цього ж дня о 22:19 сталася лісова пожежа у селі Забаряни Новоселівської громади. Вогонь знищив лісову підстилку на площі 2,8 га.
Пожежі в екосистемах на Полтавщині
Попри заборону, в області люди самовільно спалюють листя, нехтуючи правилами пожежної безпеки. На порушників складають протоколи. За останню добу з 2 на 3 квітня в області сталося 35 пожеж, унаслідок яких вигоріло майже 40 гектарів сухої рослинності.
Як діяти у разі виникнення лісових, степових, торф’яних пожеж:
- не тікайте у протилежний бік від вогню;
- перейдіть край вогню проти вітру, накрийте голову та обличчя верхнім одягом.
- при незначній швидкості вітру виходьте у навітряний бік на відкритий
- простір;
- остерігайтеся провалів у торф та неочікуваного пориву вітру із осередків підземної торф’яної пожежі.
Що не потрібно робити у лісі:
- користуватися відкритим вогнем;
- залишати промаслений або просочений горючими речовинами обтиральний матеріал;
- заправляти пальним баки двигунів тощо;
- залишати пляшки або осколки скла, тому що вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи;
- випалювати траву під деревами, на галявинах;
- розводити багаття у хвойних молодняках, лісосіках, у місцях з сухою травою.
Найбільша пожежа сталася 28 лютого на території Нижньосульського національного природного парку. Пожежа знищила десятки гектарів степової рослинності.