(Фото – поліція Полтавщини)
0 Альона Ягольник06 квітня 2024, 18:04
У громадах Кремечуцького району з’являться поліцейські офіцери.
Про це повідомили в поліції Полтавщини 6 квітня.
Семенівська, Оболонська і Глобинська громади доєдналися до реалізації проєкту Національної поліції України «Поліцейський офіцер громади».
Кожна з громад готується до роботи поліцейського офіцера на своїй території. Так, у Глобинській громаді буде працювати двоє шерифів, а в Семенівській та Оболонській – по одному. Представники місцевого самоврядування працюють над облаштуванням поліцейських станцій та комфортних умов для роботи.
Нагадаємо, нині в області працюють понад 30 офіцерів громади. Правоохоронці виконують функції дільничного, ювенального інспектора, спеціаліста з контролю за обігом зброї, патрульного поліцейського, експерта у сфері безпекових питань, а також парамедика.
Окрім того, вони виконують роль оборонців, допомагають з логістикою та гуманітарними питаннями.
Чим поліцейські офіцери громади відрізняються від дільничих
Також ЗМІСТ писав, що на територіях де працюють шерифи немає дільничних. Старша інспекторка відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності на Полтавщині Ольга Берестова каже, що завдання офіцера громад дуже схоже на роботу «звичайних» дільничних. Але є й відмінності:
- офіцер громади, як і дільничний, отримує зарплатню як співробітник поліції і має такі ж самі соціальні гарантії. Але умови роботи – кабінет, житло, автівку, оргтехніку та інше – йому забезпечує громада. Звітує офіцер громади не лише своєму керівництву, але й перед жителями тергромади, яку він обслуговує.
- керівництво поліції може у будь-який час перевести дільничного з одного місця роботи на іншу дільницю, наказати виконувати інші завдання, не пов’язані безпосередньо з його роботою. А офіцера громади так просто кудись відправити вже не можна, бо він закріплений за своєю громадою. І одна з умов – офіцер громади має бути місцевим мешканцем, або жити неподалік.
- повноважень в офіцера громади більше, аніж у дільничного. Шерифи мають право зупиняти автівки і складати на водіїв протоколи за порушення правил дорожнього руху, за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння.
- офіцер громади може висувати якісь питання на сесію. Наприклад, звернутися з проханням встановити відеоспостереження, освітлення на потенційно небезпечних ділянках.
На території сіл з населенням до 6 тисяч працює один офіцер громади, якщо чисельність жителів більша, то працює двоє або троє шерифів.
Нагадаємо, ЗМІСТ прожив один день разом з поліцейським офіцером у Ромоданівській громаді Павлом Лубенцем й розповідає як це – бути шерифом. Детальніше за посиланням.