Фото – Marian Kushnir. Джерело – RadioSvoboda.Org
0 Яніна Мурдза13 квітня 2024, 10:04
Медзаклади обласного підпорядкування в Полтаві та Лубнах планують реорганізувати. Депутати рекомендували винести питання на розгляд сесії Полтавської обласної ради.
Про це стало відомо з засідання комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення 12 квітня. Приєднання медзакладів обґрунтовують потребою підвищити їхню спроможність. Очікують, що це покращить доступність, оснащення лікарень та якість послуг.
Плани на приєднання медичних закладів Полтавщини
- Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни – до Кременчуцького обласного шпиталю для ветеранів війни;
- Полтавська обласна інфекційна лікарня – до Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру;
- Обласна лікарня відновного лікування – до обласної лікарні імені Миколи Скліфосовського;
- Полтавський обласний санаторій для дітей з порушенням опорно-рухового апарату – до обласної лікарні імені Скліфосовського;
- амбулаторія анонімного лікування з наркології – до обласного центру терапії залежностей.
За словами директора обласного Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, очільникам медзакладів, які підлягають реорганізації, запропонують працевлаштування. Вони зможуть продовжити керувати, якщо матимуть бажання працювати й представлять візію розвитку медзакладу.
Плани на реорганізацію медзакладів закладені до затвердженої Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки. Реорганізувати планують як медзаклади обласного рівня, так і в громадах. Детальніше про це читайте тут.
Раніше ЗМІСТ писав, що у 2022 році стало відомо, що Лубенському обласному госпіталю для ветеранів війни бракує коштів на утримання. До фінансування пропонували залучити громади району та обласний бюджет.
Ситуація з Лубенським госпіталем
Полтавщина має найбільше госпіталів для ветеранів війни в Україні. Заклади є в трьох містах області: Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Полтавський за підсумком реорганізації увійшов до складу обласної лікарні як центр «Ветеран». Нещодавно там завершили створення нового реабілітаційного центру.
Кременчуцький шпиталь працює як самостійний заклад, а Лубенський хочуть приєднати до нього через неспроможність заробляти на власне утримання.
Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни. Джерело – logivv.org.ua
Два роки тому щодо фінансової підтримки госпіталю до місцевої влади Лубен звернувся його керівник Олександр Бондаренко, повідомивши про проблеми у забезпеченні та співпраці з Національною службою здоров’я України. За його словами, специфіка роботи не забезпечує медзаклад достатніми надходженнями коштів для утримання. Щоб уникнути реорганізації, заклад потребує додаткового фінансування.
За підсумками сесії депутати Лубенської міськради ухвалили рішення про підтримку госпіталю на 2023 рік, а також звернулися до обласної військової адміністрації щодо забезпечення фінансування на наступний рік та до громад Лубенського району щодо участі в утриманні закладу.
У зверненні до обласної влади йшлося про те, що через зростання заробітної плати лікарів і медсестер та недостатнє фінансування у госпіталі планували скоротити 14,5 штатних одиниць персоналу. Також тривало об’єднання неврологічного відділення та неврологічного відділення для ліквідаторів ЧАЕС й закриття хірургічного відділення, однак заплановані зміни не могли розв’язати проблеми закладу повністю.
Для фінансування госпіталю для ветеранів війни та той час бракувало понад 6 млн грн.
У 2023 році стало відомо, що госпіталі для ветеранів війни на Полтавщині отримають майже 100 мільйонів гривень фінансування.
Найбільше фінансування за Програмою медичних гарантій мав отримати Кременчуцький обласний шпиталь для ветеранів війни – 46 млн грн. Полтавський обласний госпіталь для ветеранів війни законтрактував послуги на 23,3 млн грн. Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни уклав договори з НСЗУ на суму 22,5 млн грн.
Торік обласний Департамент охорони здоров’я як один із варіантів продовження роботи госпіталю розглядав перспективу приєднання до Лубенської лікарні інтенсивного лікування. Керівництву госпіталю рекомендували працювати над розвитком паліативного й реабілітаційного напрямків.
Нагадаємо, що цьогоріч у Полтаві за підсумком реорганізації з’явився шкірно-венерологічний центр, що працює в складі обласної лікарні. Пацієнтам доступні обстеження на обладнанні обласної лікарні: КТ, МРТ, УЗД, лабораторії тощо, а також консультації фахівців обласної лікарні.