Сьогодні багато людей анонімно зізнаються у тому, що вони потрапили у аб’юзивні відносини. Найчастіше жертвами такого психологічного насильства, яке має на увазі маніпуляції, тиск та хитрощі, стають жінки. Вони потерпають від образ і часто замовчують свої проблеми. Та насправді варто навчитися виявляти аб’юз і у жодному разі не дозволяти принижувати себе. Які ж ознаки того, що ваш партнер аб’юзер? Дізнавайтеся з нашої статті.
Гарний секс + тотальна недовіра = ?
Уявіть ситуацію: у ваших відносинах все добре, ви задоволені й інтимним життям. На додаток постійно працюєте над його покращенням. Для цього відвідуєте різноманітні інтернет-магазини, такі, як https://pharmukraine.org/ua/sildenafil.html та купуєте препарати з Силденафілом, покликані підсилити задоволення та продовжити статевий акт. Але одного дня стикаєтеся з перевіркою партнера та його недовірою. Він навіть може звинуватити вас у зраді, при цьому не маючи ніяких доказів. Саме такий поворот подій вказує на те, що ви стали жертвою аб’юзера.
Ознаки аб’юзу в парі
Для того, щоб зрозуміти, що ваші стосунки перетворюються на токсичні, слід знати, які саме ознаки на це вказують. Їх декілька:
- постійні ревнощі;
- тотальний контроль під маскою турботи;
- безпідставні звинувачення;
- приниження;
- заборона спілкування з рідними та друзями;
- подвійні стандарти стосовно правил поведінки для жінок та чоловіків.
Ви розпізнали аб’юз. Що далі?
Для початку ви повинні усвідомити, що така поведінка з вами неприпустима. Тому краще потурбуватися про своє психологічне здоров’я та завершити токсичні стосунки. Варто заручитися підтримкою рідних та друзів та зберегти хоча б мінімальну незалежність від аб’юзера. Окрім того, називайте речі своїми іменами, у жодному разі не ігноруйте та не виправдовуйте неприйнятну поведінку на вашу адресу. Не забувайте про самопідтримку, довіряйте своїм відчуттям. Важливо також навчитися вибудовувати кордони у відносинах з аб’юзером, що допоможе подбати про власне психологічне здоров’я.
Чи варто рятувати токсичні стосунки?
Якщо ви кохаєте людину-аб’юзера, і не уявляєте свого життя без неї, то варто підготуватися до того, що процес збереження ваших стосунків не буде легким. Разом з тим слід розуміти, що реалізувати цей задум можна лише тоді, коли сам аб’юзер усвідомлює та має особисте бажання змінити себе та свою поведінку, а також готовий до сеансів з психотерапевтом. Змінити його ставлення до вас можна, але на це доведеться витратити чимало зусиль та часу. До того ж потрібно мати впевненість в тому, що члени родини будуть підтримувати аб’юзера у його зусиллях змінитися.