Для команди учнів миколаївської гімназії № 31, які беруть участь в обласному етапі Всеукраїнського дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», співробітники Управління вибухотехнічної служби обласного главку поліції провели пізнавальне заняття. Правоохоронці розповіли неповнолітнім як діяти, якщо виявили підозрілий предмет, та які існують види небезпек.
Поліцейські вибухотехніки, які мають чималий практичний досвід роботи, розгорнули для учнів експозицію з різноманітними видами мін, гранат, які фахівці служби вилучали та знешкоджували на території області та деокупованих районів зокрема. Для успішного проходження етапу змагань із саперної підготовки, конкурсанти мали змогу не лише побачити, а й потримати навчальні боєприпаси у руках. Також вибухотехніки поліції розповіли як можуть бути замасковані підозрілі та небезпечні предмети та як діяти, якщо їх знайшов.
– Це протипіхотні міни, які вибухають, коли людина наступає на них. Пам’ятайте, що вибуховий пристрій не завжди виглядає, як зброя і активувати його може навіть найменша зовнішня дія: дотик, удар, струс, нагрівання, – розповідає вибухотехнік обласного главку поліції Олександр Віторт.
Поліцейські нагадали дітям, що деякі міни мають механізм самознищення і можуть вибухнути будь-якої миті, навіть, якщо з ними зовсім не взаємодіяти.
Шановні громадяни, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, слід негайно повідомити про місце знахідки рятувальникам за номером 101 або поліцейським на спецлінію 102.
Наголошуємо, що приносити додому та розбирати вибухонебезпечні предмети – небезпечно та заборонено. Крім того, за незаконне зберігання зброї та боєприпасів передбачена кримінальна відповідальність. Звільнитися від неї можна лише за умови їх добровільної здачі до правоохоронних органів.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області