18 червня управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклало договір з будівництва нового укриття на території ЗОШ № 30 на вул. Кузьми Скрябіна (Курчатова), 16/12.
За результатом тендера з одним учасником виконавцем робіт було обрано компанію «Ремтехналадка». За 47 млн 569 тис. грн та 14 місяців компанія погодилася побудувати споруду подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття.
Що планують побудувати?
Відповідно до проєкту, це укриття має один поверх площею понад 800 м² та висотою 2,8 м, повністю заглиблене в землю і розташоване окремо від будівлі школи. Воно призначене для розміщення 300 учнів і співробітників навчального закладу на випадок небезпеки, містить приміщення для класів 1-2, 3-4, 5-12 та дорослих, санвузли, душові, кухню та зону зберігання продуктів і води.
Конструкція має бути виконана з монолітного залізобетону, оснащена системами вентиляції, водопостачання та каналізації, а також повинна мати два евакуаційні виходи, один з яких обладнаний ліфтом для маломобільних груп населення. У мирний час укриття може використовуватись для господарських і освітніх потреб.
Геодезичні вишукування для укриття виконав Сергій Пелих, а проєктну документацію інженер Олександр Нижник (ТОВ «Бімбуд»). Експертизу проєкту виконало дніпровське ТОВ «ДН-Консалтінг» (Людмила Фоменко, Дарія Кравцова, Володимир Анопрієнко, Ольга Царенко, Володимир Русін, Наталія Жмуряєва, Наталія Слінкіна, Сергій Кодола та Олена Драч).
Паперова частина укриття коштувала бюджету 1 млн 264 тис. грн. При цьому загальна кошторисна вартість будівництва у цінах квітня 2024 року складає 52 млн 855 тис. грн.
Що відомо про «Ремтехналадку»?
Кілька слів про підрядну компанію «Ремтехналадка». У 2016-2017 роках, коли місто очолював Олександр Мамай, а сферою ЖКГ керували Олексій Чепурко та Сергій Сінельнік, «Ремтехналадка» (яка тоді мала назву «Ремтехнал») отримала підряди з ремонту під’їздів та покрівель 16 будинків. Також саме ця компанія розпочинала капремонт бульвару Богдана Хмельницького та Полтавського міського парку — дендропарку.
У портфоліо «Ремтехналадки» є робота з великими проєктами — ТРЦ «Екватор» у Полтаві, атлет-клуб «Геліар» у Києві, завод «Leoni» у Коломиї, логістичний центр «Будфарфор» у Славуті та фабрика «Roshen» у Вінниці. 2023 рік компанія завершила з доходом у 155,8 млн грн та чистим прибутком у 339 тис. грн.
У 2023 року після майже 6-річної паузи «Ремтехналадка» відновила співпрацю з Полтавою: отримала підряд на 6,6 млн грн з ремонту покрівлі 3-ї поліклініки на Леваді та долучилася до проєкту облаштування Макухівського сміттєзвалища. Протягом останнього року, серед іншого, компанія отримувала багатомільйонні підряди на будівництво фортифікацій у Полтавській громаді та на Харківщині. Також «Ремтехналадка» активно співпрацювала з «Полтаватеплоенерго».
До вересня 2020 року власником компанії був Олександр Яровенко. Протягом січня-листопада 2021 року компанією керував Володимир Медяник — колишній депутат Полтавської міської ради від «Совісті України». Чинним керівником підприємства є Оксана Глазова, а власницею — 34-річна Євгенія Корнберг — дружина Романа Корнберга, який на LinkedIn фігурує у якості CEO «Ремтехналадки».
Нагадаємо, у Полтаві на початкових етапах реалізації перебувають будівництва нових укриттів для ЗОШ № 11 за 27,2 млн грн, для ЗОШ № 19 за 58,4 млн грн та для гімназії № 25 за 47,2 млн грн.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»