Підприємство опинилося у ситуації, коли навіть прийняття економічно обґрунтованих тарифів швидко не замінить майже повністю зношену мережу водогонів
Полтавці викладають у соцмережі фото та відео аварій водогонів або повідомляють про це «Полтавщині». З нещодавніх аварій — на Луговій, Шведській, Європейській, Конституції, Пилипа Орлика, Шевченка тощо. Ми не беремо право перелічити зараз усі нещодавні аварії.
Обласне КП «Полтававодоканал» тільки протягом останнього тижня повідомляло, що ремонтувало водогони на бульв. Богдана Хмельницького, бульв. Української Авіації, вул. Миколи Вавілова, вул. Європейській, вул. Кагамлика, вул. Капельгородського, вул. Колійній, вул. Луговій, вул. Нижньомлинській, вул. Петра Юрченка, вул. Річковій, вул. Стрітенській, вул. Хоткевича, вул. Художній, вул. Шведській, у пров. Євгена Мишковського та пров. Ламаному.
Що є причиною великої кількості аварій? Можливо, нова команда керівників водоканалу порушила технологію, наприклад, підвищила тиск у мережах водогонів?
Гендиректор «Полтававодоканалу» Олег Мізік пояснив, що проблеми з мережами почалися задовго до його приходу на керівну посаду і пов’язані вони із хронічною зношеністю мереж:
— Тиск у мережі нормативний. Інколи громадяни бачать на вулиці «фонтани», але вони виникають, коли ми спускаємо воду для проведення ремонтів. Головна проблема — це майже повна зношеність мереж. Роками її не замінювали хоча б на рівні мінімальної потреби, тому рівень проблеми наростав, а на сьогодні став лавиноподібний. Хочу відверто повідомити, що далі буде тільки гірше, кількість таких аварій наростатиме.
Навіть якщо Нацрегулятор підвищить тариф до економічно обґрунтованого рівня, це швидко не виправить ситуацію. Обласний та міський бюджет Полтави (де найбільше споживачів послуг підприємства) ситуацію не виправлять. Тому зараз ми активно співпрацюємо із міжнародними фондами. Наприклад, UNICEF Украïна надала нам чергову допомогу — пластикові секції труб, загальною довжиною 7 км та вартістю 8 млн грн. Хочу щиро подякувати нашим партнерам, адже їхній вклад у нинішній ситуації просто безцінний.
Загалом протягом однієї доби фахівці «Полтававодоканалу» до 15 аварій на водопровідних та каналізаційних мережах.
Нагадаємо, водоканалу знадобився місяць на ліквідацію аварії на головному каналізаційному колекторі у Супрунівці. За фінансової допомоги міської ради (у розмірі 8 млн грн) та згаданої організації UNICEF Украïна проблему вдалося вирішити. Але це лише репетиція того, на що полтавців може чекати у майбутньому.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»