699
(Фото: Держприкордонслужба)
Двадцять чотири порушники планували незаконно потрапити до Молдови, однак прикордонники Одещини завадили їм в цьому.
Про це розповіли у Держприкордонслужбі.
“Чергові антирекорди встановлюють організатори “переправ” – тепер за незаконне переведення через кордон вони вимагають з українців по 12 тисяч євро”, – йдеться у повідомлені прикордонників.
Переправляти військовозобов’язаних, які уникають мобілізації, намагаються одразу великими групами: цього разу ділки зібрали на Одещині 24 чоловіків. Утім, виконати свої обіцянки злодії виявились неспроможними, адже «туристи» потрапили в поле зору прикордонників.
Відносно затриманих складено адмінпротоколи, а от анонімних організаторів незаконного перетину гордону розшукують.
Раніше правоохоронці затримали в Одеській області чотири мікроавтобуси, в яких знаходилися 47 чоловіків призовного віку, разом з супроводжуючим попереду позашляховиком з водієм та пасажиром. Як стверджують у пресслужбі Державного бюро розслідувань, потенційних порушників мало б бути 100, але 53 не встигли дістатися точки збирання й потрапити до кортежу.
Зазначимо, що попередній рекорд склав 41 особу, яких намагалися вивезти у зерновозі.
Наразі суд, за клопотанням слідчих, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави водію вантажівки з зерном з Ізмаїла, який намагався вивезти за кордон 41 особу призовного віку.
Також прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника голови Фонтанської сільради Одеської області за фактом одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Слідством встановлено, що обвинувачений, будучи керівником робочої групи з контролю щодо забезпечення заходів мобілізації, налагодив схему незаконного заробітку шляхом сприяння військовозобов’язаним в уникненні призову.
За винагороду він обіцяв призовнику вплинути на посадових осіб ТЦК та СП щодо прийняття ними рішення про визнання його непридатним до служби та надання тимчасової відстрочки від мобілізації.
Олеся Ланцман