Навіщо вводити графіки погодинних вимкнень уночі, якщо тоді споживання менше? У пресслужбі “Прикарпаттяобленерго” відповіли на поширене запитання, пише Фіртка. Так, попри те, що вночі й справді немає пікового споживання, вимкнення потрібно застосовувати за декількома причинами. Удень дефіцит електроенергії може покрити сонячна генерація, яка вночі не виробляється. Також вдень генерації більше внаслідок імпорту електроенергії з сусідніх країн та аварійної допомоги. Вночі ж обсяги імпорту незначні, а аварійна допомога здебільшого не застосовується. Через те, що вночі сонце “не працює”, а ГЕС закачують воду, то виробництво електроенергії падає, а базове споживання залишається. Через це доводиться вимикати світло і вдень, і вночі.
“Нагадуємо, графіки погодинних вимкнень застосовуються протягом доби, щоб збалансувати енергосистему.
Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:
- На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
- Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: вісім цифр, пробіл, прізвище”, — зазначають в “Прикарпаттяобленерго”.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків