(Фото ЗМІСТу)
0 Альона Ягольник10 серпня 2024, 12:08
Ділянку на вул. Паїсія Величковського планують капітально відремонтувати. Наразі вдруге шукають проєктантів, які запропонують нові ідеї для розв’язання проблеми.
Розроблення проєктно-кошторисної докуметації замовиляє міське управління житлово-комунального господарства. Про це відомо з платформи публічних закупівель.
Роботи оцінили у 2 млн 900 тис. грн. Пропозиції від компаній прийматимуть до 22 серпня. Підрядник, який переможе на торгах, повинен до січня 2025 року розробити проєкт капремонту по вул. Паїсія Величковського в межах аварійної ділянки, від вул. Лугова до примикання на вул. Лисенка.
Розроблення проєкту замовляють вдруге, адже від ідей попереднього проєктанта влада міста відмовилася, бо вони здалися нереалістичними для виконання.
ЗМІСТ писав, що попереднім проєктувальникам за креслення серпантину на Червоний шлях не платили, проте кошти витратили на вишукувальні роботи.
«Рішення про розірвання договору не є сюрпризом для підрядника. Ми неодноразово проводили зустрічі, бо управління всіляко сприяло організації. Ми отримали ще одну концепцію та креслення і зрозуміли, що це заходить у глухий кут, бо конструктивного рішення немає. Вирішили розірвати договір. У терміни до 15 липня вони не вклалися, тому договір розірвали. Для таких проєктів потрібен досвід, а його замало», – сказав начальник Управління житлово-комунального господарства Тарас Панасенко
Попереду планували зустрічі з кількома новими проєктантами. Тарас Панасенко говорив, що хочуть працювати з компаніями, які займалися великими проєктами на кшталт ремонту мостів тощо. Для проєктування УЖКГ оголошувало тендер на розроблення проєкту капремонту вулиці. Роботи виконувало ТОВ «ВЛАСТ-БУД» за 1 млн 490 тис. грн.
11 липня ЗМІСТ писав про те, що зсув ґрунту на вул. Паїсія Величковського посилився. Через це проєктне рішення довелося коригувати.
За даними археологів, під час досліджень ділянки на вул. Паїсія Величковського вдалося знайти зразки кераміки, вироби із заліза та фальшиву монету короля Яна II Казимира, 60 років XVII століття. Ці речі після опрацювання передадуть до Полтавського краєзнавчого музею імені Кричевського. Також науковий потенціал має і сам рельєф гори, оскільки він має сліди оборонного будівництва.
За повідомленням археологів, раніше на місці серпантину знаходили матеріали скіфського часу і доби Середньовіччя. Тому питання, чи були заселені ці терени в ті часи, залишається відкритим.
Нагадаємо, заступник міського голови Володимир Чередниченко 5 березня у коментарі ЗМІСТу розповів, що ситуація із серпантином складна та небезпечна. Там категорично заборонили їздити. Серпантин планують відремонтувати.
За попередніми планами на аварійній ділянці планують облаштувати тротуар, підпірну стінку та полагодити дорогу. Також нададуть гарантійний термін експлуатації цих ремонтних робіт.