1148
(Фото: прокуратура АР Крим)
Двоє громадян України після окупації півострова добровільно зайняли керівні посади в окупаційних правоохоронних органах. Їм інкриміновано колабораційну діяльність. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
Про це розповіли у прокуратурі АР Крим та м. Севастополь.
Встановлено, що у 2022-2023 роках обвинувачені добровільно очолили територіальні підрозділи окупаційних органів МВС в Криму, обійнявши посади “начальника Міжмуніципального відділу МВС РФ “Сакський” та “начальника управління МВС Росії по місту Керчі”.
Правоохоронці зазначили, що один з обвинувачених після окупації півострова працював начальником “відділу поліції №1 “Алупкінський” УМВС Росії по м. Ялті”, а згодом – “відділу МВС Росії по м. Феодосії”.
На своїх посадах обвинувачені сприяють реалізації політики окупаційної влади та забезпечують функціонування системи окупаційних правоохоронних органів на півострові.
Раніше за процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру у колабораційній діяльності громадянці України, яка впроваджує стандарти освіти держави-агресора в школах півострова. Їй загрожує до 3 років позбавлення волі.
Також прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт щодо окупаційної керівниці Кримської лабораторії судової експертизи, яка перейшла на бік ворога під час збройного конфлікту. Її дії кваліфіковано як державна зрада. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
Крім того, за державну зраду заочно засуджено ще дев’ять окупаційних суддів із Криму. Таких на півострові вже понад 100. Прокурори в суді довели, що після окупації півострова засуджені зрадили присязі на вірність українському народові та обійняли посади окупаційних суддів.
Олеся Ланцман