Активи виставляються на продаж за голландським аукціоном. Це аукціон на пониження ціни, під час якого вартість лота автоматично покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження
9 листопада в системі «Прозорро.Продажі» заплановано аукціон із продажу активів, об’єднаних в один пул за «галузевим підходом». Про це йдетьсяна сайті ФГВФО.
До складу лоту увійшли активи відразу чотирьох банків – ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР Банк», АТ «Мегабанк» та АТ «Банк Січ», а саме права вимоги та майнові права за кредитними договорами, що укладені із суб’єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторська заборгованість й основні засоби. Спільною ознакою для активів є КВЕД боржника – оптова та роздрібна торгівля.
Загальна заборгованість за включеними до складу пулу договорами становить понад 556 млн грн, із них майже 11 млн грн – заборгованість за договорами з АТ «МР Банк», 235 млн грн – за договорами ПАТ «Промінвестбанк», майже 147 млн грн – за договорами АТ «Мегабанк» і 163 млн грн АТ «Банк Січ».
Кожен актив, включений до складу лоту, щонайменше 4 рази виставлявся на індивідуальний продаж у системі «Прозорро.Продажі», але так і не був реалізований.
У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено об’єкти житлової та комерційної нерухомості, земельні ділянки, фінансову поруку тощо. Зокрема:
- комерційна нерухомість – приміщення аптеки в місті Тернопіль;
- житлова нерухомість, земельна ділянка та кафе в Закарпатській області, Мукачівський р-н;
- земельна ділянка, розташована в Ужгородському районі Закарпатської області;
- нежитлове приміщення, а саме приміщення цеху з виробництва полімерної тари та упаковки для продуктів харчування, площею 415,40 кв. м у Тернопільській області;
- комерційна нерухомість – будівля офісу/магазину та земельна ділянка в Галицькому районі Івано-Франківської області.
У фонді наголошують, що за частиною договорів відсутні оригінали документів, а третина угод мають тривалий термін прострочки – понад 7 років.
«Активи виставляються на продаж за голландським аукціоном. Це аукціон на пониження ціни, під час якого вартість лота автоматично покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати вищу ціну. Зрештою переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму», – повідомляє фонд.
Стартова ціна лоту – 54,9 млн грн (встановлена на рівні мінімальної ціни реалізації, що склалася на попередніх відкритих торгах (аукціонах), що не відбулися).
«Звертаємо увагу, що на продаж виставлено права вимоги за кредитами, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, у тому числі в судовому порядку», – зазначається в повідомленні ФГВФО.
Джерело