Фото: Костянтин і Влада Ліберови для ДСНС України
0 Анастасія Добряк03 вересня 2024, 09:09
3 вересня Полтавщину обстріли ракетами. У Полтаві пролунали два вибухи.
Повітряні Сили ЗСУ о 9:10 повідомили, що на Полтаву летить ракета. У громаді пролунали два вибухи.
Як відомо з моніторингових каналів, область атакували балістичними ракетами. Виходи зафіксували з Курської області. Ракета могла атакувати конкретний обʼєкт, а за нею й друга. Деталей про наслідки обстрілу не розголошують. Окрім цього, над Миргородом фіксують розвідувальний дрон росіян.
Як діяти під час тривог
Зважаючи на зростання частоти обстрілів у Полтаві, важливо знати, як діяти під час повітряних тривог, щоб забезпечити свою безпеку. Полтавцям варто реагувати на оповіщення про повітряну тривогу через застосунок чи офіційні канали. Наприклад, Полтавська міська рада та Полтавська обласна військова адміністрація разом з системою оповіщення.
При перших звуках сирени потрібно йти до найближчого укриття, не зволікаючи й сподіваючись, що «пронесе». Якщо ви перебуваєте на вулиці, зайдіть у найближчу будівлю або підземний перехід. Якщо ви вдома, прямуйте до підвалу або іншого заздалегідь визначеного укриття.
Знайти найближчі укриття в Полтаві можна:
- ознайомившись з інтерактивною картою укриттів Полтави або мобільним застосунком для їхнього пошуку;
- визначивши кілька найближчих укриттів до вашого дому, роботи та інших місць, де ви часто буваєте.
Що таке повітряна тривога і як діяти. Графіка ЗМІСТу
У міській раді повідомляють, що необхідно перевірити, чи відкриті ці укриття та чи мають необхідні умови для перебування людей.
Також рекомендують підготувати «тривожну валізку»:
- зберіть невеликий рюкзак або сумку з найнеобхіднішими речами;
- документи (паспорт, свідоцтво про народження тощо);
- вода та їжа на кілька годин;
- ліки, якщо ви їх приймаєте регулярно;
- зарядний пристрій для телефону;
- ліхтарик;
- теплий одяг та ковдру (залежно від сезону).
Під час перебування в укритті не можна розводити відкритий вогонь і палити. Також необхідно економити заряд телефонів. Окрім цього, полтавцям варто бути готовими надати першу допомогу, якщо це необхідно.
Після відбою тривоги не варто поспішати виходити з укриття. Необхідно зачекати кілька хвилин, щоб переконатися, що небезпека минула. На вулиці необхідно оглянути ситуацію, особливо біля пошкоджених будівель та ліній електропередач. Якщо ви помітили підозрілі предмети, не чіпайте їх та повідомте про це службі порятунку за телефоном 101.