Фото – Нехворощанської громади. Колаж ЗМІСТу
0 Євгеній Даценко16 вересня 2024, 14:09
Володимира Мошура мав 58 років трудового стажу та був автором прозових і поетичних збірок.
Про смерть письменника повідомили на фейсбук-сторінці Нехворощанської громади 15 вересня.
Історія письменника з Полтавщини
Володимир Мошура народився 5 лютого 1935 році в Шедієвому. Там він закінчив школу, а потім здобув освіту у Андріївському зооветеринарному технікумі. Почав працювати зоотехніком наприкінці 1950-х років у колгоспі в Нехвороща.
Потім навчався у Полтавському сільськогосподарському інституті (нині Полтавський аграрний університет), згодом викладав економіку та птахівництво у Андріївському технікумі та став директором училища. Заочно здобув педагогічну освіту в Києві.
Чоловік мріяв перетворити зоотехнікум у радгосп-технікум, однак в 1973 році навчальний заклад перепрофілювали в школу-інтернат. Відтоді Володимир Мошура переїхав у Решетилівську громаду, де він працював у керівних органах району та очолював місцеву навчальну фільмотеку.
Володимир Машура мав 58 років трудового стажу. Був нагороджений медалями «За доблесну працю» та радянського фонду миру.
На пенсії чоловік видав поетичну збірку «Дзвенить весна» і три прозові книги «Шедіївська пастораль», «Любов і розлука. Непридумані історії» та «Зорі в ясній далині». До збірки «Зорі в ясній далині» увійшли оповідання «Вовкулаки», «Під сонцем золотим», «Турецький диван» та інші.
У цих творах він викладав свої спогади про студентські роки, своїх друзів, перші робочі будні у нехворощанському господарстві, про тогочасне колгоспне життя. Так книги містять роздуми про економіку, політику і мораль суспільства 1950-1960-х років, що є документальним відтворенням подій, які переживав автор. Ці книги мають для Нехворощанської громади краєзнавчу цінність.
Світла пам’ять Володимиру Мошурі!
Також 23 липня стало відомо, що 64-річному віці пішов із життя один з учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Михайло Лепський був депутатом Гадяцької міської ради п’яти попередніх скликань, членом Національної спілки журналістів України та місцевим краєзнавцем. Брав участь в ліквідації Чорнобильської катастрофи.
22 червня стало відомо про смерть науковця Ігоря Міщенка.
Чоловік з відзнакою закінчив медичний факультет Полтавського медичного стоматологічного інституту в 1986 році. Свій творчий та науковий шлях у медицині він розпочав, працюючи лікарем-терапевтом у 2-й міській лікарні та обласній МСЕК № 2 у Полтаві. Згодом продовжив роботу на посаді головного лікаря Горбанівського геріатричного будинку-інтернату.