Джерело – vechirniy.kyiv.ua
0 Альбіна Ковпак22 вересня 2024, 09:09
У ніч на 22 вересня ворог вдарив по Україні ракетами Х-59/69 та ударними дронами. Повітряна атаку відбивали на Полтавщині.
Про це повідомили Повітряні Сили ЗСУ. Атака «Шахедів» відбулася 22 вересня.
Уночі росіяни завдали удару двома керованими авіаційними ракетами Х-59/69 із повітряного простору Луганської області та випустили по Україні 80 ударних БпЛА типу Shahed.
Повітряний напад противника відбивали авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи РЕБ. У результаті протиповітряного бою збили 71 ударний БпЛА, ще шість безпілотників, внаслідок протидії РЕБ, локаційно втратили
Протиповітряна оборона працювала у Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Київській, Сумській, Полтавській, Херсонській та Миколаївській областях.
Атака «Шахедів»
Удар по Полтавщині у ніч на 22 вересня
Російська армія завдала удару по Полтавщині БпЛА.
Унаслідок обстрілу уражена енергетика Полтавщини, повідомляє начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін 22 вересня:
«Обійшлося без постраждалих. Проте є пошкодження енергетичної інфраструктури в одному районі області. В результаті чого без світла залишились 56 побутових та 30 юридичних споживачів. Профільні фахівці вже працюють над відновленням електропостачання людям. Питання на контролі».
Росія відновлює атаки на енергетику: що відомо про підготовку в Полтаві
ЗМІСТ писав, що Полтава готуватиметься до можливих зимових блекаутів «зайвою енергією». Влада розповідала, що упродовж літа розробляли альтернативні системи живлення та готуються до осінньо-зимового періоду. Разом з енергетиками вона працює над тим, щоб встановити когенераційні системи та максимально ефективно використовувати «вільну енергію».
Нині тривають консультації з «Полтаватеплоенерго» та «Полтаваобленерго» щодо технічних робіт для налаштування когенерації для громади. Таке обладнання має на меті замінити ресурс теплоелектростанцій, які зазвичай виробляють тільки електроенергію.
Тепло, що утворюють при цьому, безцільно втрачають. Натомість когенераційні установки більш екологічні системи живлення, бо для них потрібно менше палива.