Джерело – ДСНС
0 Яніна Мурдза10 жовтня 2024, 12:10
Пожежі на торфовищах гасять у Лубенському й Кременчуцькому районах.
Про це стало відомо з оперативної інформації ДСНС Полтавщини станом на ранок 10 жовтня. Пожежі знищили поверхневі поклади торфу на десятках гектарів.
Торфовища горять в селі Заріччя Пирятинської громади: знищені поклади на 20 га. Рятувальники продовжують боротися з пожежею на площі 7 га. Працюють 5 одиниць техніки.
Також триває горіння торф’яників у селі Тукали Оболонської громади. Вогонь знищив поверхневі поклади торфу на площі 25 га. Ліквідація пожежі триває на 6 га за допомогою 8 одиниць техніки.
Відомо також, що 9 жовтня загасили дві торф’яні пожежі в селі Гаївка Оболонської громади та В’язівок Лубенської громади. Вогонь знищив по 5 га покладів торфу під час обох загорянь.
Раніше речниця ДСНС Полтавщини Світлана Рибалко розповідала ЗМІСТу, що торфовища Полтавщини горять через спалювання сухої трави.
Пожежі на торфовищах: як рятувальники ліквідують загоряння на Полтавщині
«Пожежі виникли через спалювання сухої трави: це наслідки горіння сухої рослинності. Буває на очеретах, тому що через тривалий час відсутності опадів у заболочених місцях утворилися торфові поклади. Вони невеликого залягання – 10-30 см», – говорить Світлана Рибалко.
Речниця ДСНС каже, що специфіка ліквідацій торфових пожеж полягає також у тому, що до них іноді складно діставатися. Щоб подавати воду, потрібно тягнути великі рукавні лінії, щоб була постійна подача води.
Гасіння пожежі на торфовищах. Фото – Пирятинська громада
Також на тривалість ліквідації торф’яної пожежі впливає глибина залягання торфу: що глибше торфоутворення, то довше пожежу гасять. Часом охоплені вогнем 10 га з поверхневим заляганням буває легше загасити, ніж 5 га глибокого залягання.
«Торф’яні пожежі дуже довго ліквідовують. Їх гасити навіть тяжче, ніж лісові, бо необхідно дуже багато води. Загоряння торфу треба проливати навіть ретельніше, ніж ліс. Там дуже висока температура горіння. Цей жар досить довго тримається в покладах і його повністю треба перебивати водою. Буквально кожен квадратний метр треба заливати великою кількістю води».
Полтавщина має суттєві поклади торфу, тож щороку проблема спалювання трави тягне за собою загоряння торфовищ. Такі пожежі одразу важко виявити, адже жарини поступово спускаються до торфу й осередок починає диміти. Це виявляють згодом місцеві жителі, помічаючи, що до кінця пожежу загасити не вдалося.