Фото – Pexels. Автор – Matthias Zomer
0 Яніна Мурдза12 жовтня 2024, 09:10
Загибель тварин через хворобу сталася в Кременчуцькому районі.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Полтавщини 11 жовтня. Африканську чуму свиней виявили в приватному господарстві в селі Миловидівка Піщанської громади.
Фахівці отримали повідомлення про загибель 10 свиней. За результатами дослідження біологічного матеріалу виділили ДНК вірусу й підтвердили африканську чуму. На території села запровадили карантин.
Раніше ЗМІСТ писав, що на території Веселоподільської дослідно-селекційної станції поблизу Семенівки від вірусу АЧС померла тварина.
До фахівців надійшло повідомлення щодо загибелі свині з підозрою на африканську чуму свиней на території Веселоподільської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України. Вона знаходиться у селі Вереміївка Семенівської громади Кременчуцького району.
Ветеринари відібрали біоматеріал для дослідження на африканську чуму свиней і підтвердили наявність ДНК вірусу.
Через це з 18 вересня на території Веселоподільської дослідно-селекційної станції встановили карантин.
Африканська чума свиней: що це?
Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна, гострозаразна, вірусна хвороба диких і домашніх свиней всіх порід та віку, яка поширюється дуже швидко і завдає матеріальних збитків. Гинуть близько 100% захворілих свиней.
Вірус АЧС стійкий до широкого діапазону температур, зокрема в глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання сягає 15 років, у копченій ковбасі та шинці – до 5 місяців, заморожування та висушування на нього не діють, тільки нагрівання до високих температур може його вбити. Проте небезпеки для життя та здоров’я людей цей вірус не становить.
Основним резервуаром захворювання є господарства населення та невеликі підсобні свиноферми, де широко застосовують згодовування свиням харчових відходів. Також поширення чуми провокує розширення популяції дикого кабана, звідки вірус може інколи повертатись до свійських свиней та спричинювати нові спалахи.
Найнебезпечнішим джерелом вірусу АЧС є кров хворих тварин, яка за звичайних (а особливо низьких температур) здатна зберігати велику кількість збудника. Також свині заражаються через корми, воду, предмети догляду, транспортні засоби, забруднені виділеннями хворих тварин, через трупи загиблих та продукти забою інфікованих свиней. Хворобу переносять домашні й дикі тварини, птахи, гризуни та комахи.