Фото – Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОВА
0 Альбіна Ковпак17 жовтня 2024, 10:10
Майже два тижні на Полтавщині тривала масштабна лісова пожежа, яка зачепила заказник «Малоперещепинський». Нині рослинний покрив на заповідній території поступово відновлюється.
Про заказник повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Полтавської ОВА 15 жовтня.
Ботанічний заказник «Малоперещепинський» знаходиться у Полтавському районі між селами Мала Перещепина та Маньківка і займає площу 640 га. У своєму складі має цінні водно-болотні угіддя з багатим біорізноманіттям. Він постраждав у вогні під час лісової пожежі, що тривала на території з 15 по 27 вересня.
Нещодавно фахівці обстежили землі Малоперещепинського лісництва та болотний комплекс заказника. На території лісництва росте культура сосни віком до 50 років. Дерева зазнали значного впливу від пожежі, як і трав’яний рослинний покрив.
Під час дослідження території болотного комплексу виявили значну площу заказника, яка постраждала від пожежі. Найбільші площі пошкоджені із очеретом звичайним, який суцільно згорів. Але виявили ділянки, де нині відбувається незначне відновлення трав’яного ярусу.
На обстежуваній території поступово відновлюються рослини, зокрема таких видів як куничник, тонконіг, осока колхідська, цмин пісковий, жито лісове тощо. Під час огляду виявили також комах, птахів, сліди перебування зайця сірого та оленя.
Для подальшого проведення досліджень, щодо стану культури сосни та болотного комплексу заклали моніторингові ділянки.
Робити висновки стосовно цілковитого знищення червонокнижних та регіонально рідкісних видів поки що зарано, потрібно продовжувати дослідження. Тож близько через місяць повторно оглянуть заказник.
Нагадаємо, що лісова пожежа в Малій Перещепині дісталася Балівки, де знищила кілька будинків. Серед них – хата-музей, у якій зберігалися різні експонати.
Назар Божинський разом із своїми рідними працював над відбудовою та створенням хати. За словами чоловіка, хата мала бути дороблена на Покрову, у жовтні 2024, але пожежа її знищила разом з експонатами. Серед них були сани, скриня, ослінчик та килим із сусіднього села Кунцеве, вишитий портрет Тараса Шевченка – це не повний перелік експонатів, які згоріли.
Всі, хто захоче допомогти місцевим експонатом чи грішми на матеріал для відновлення, можуть написати Назару Божинському в приватні повідомлення. Або переказати кошти на банківську картку за посиланням.
Discussion about this post