Джерело – esu.com.ua
0 Яніна Мурдза12 листопада 2024, 12:11
Будівництво захисту Кременчуцької ГЕС від атак ворожих дронів замовило «Укргідроенерго».
Про це стало відомо з ресурсу публічних закупівель «Прозорро». Договір на зведення захисних споруд для Кременчуцької гідроелектростанції уклали 4 листопада. Закупівлю проводили без відкритих торгів.
Роботи виконає приватне акціонерне товариство «Укрсталь Конструкція». Підрядник збудує споруди протидронового захисту для ГЕС за 976 млн 950 тис. 892 грн. Завершити роботи мають до кінця 2025 року.
З обґрунтування підстави укладення договору відомо, що будівництво захисту для Кременчуцької ГЕС виконають, аби вберегти від атак дронів обладнання, що забезпечує розподіл та передачу електроенергії.
За даними «Укргідроенерго», об’єкти компанії зазнали понад 140 російських ракетних ударів. Загальні збитки від атак перевищують кілька мільярдів доларів.
Кременчуцька ГЕС: які можливі наслідки руйнування
У 2022 році компанія повідомляла, що можливий ракетний удар по Кременчуцькій дамбі не матиме катастрофічних наслідків:
«Оскільки сама станція та гребля спроєктовані й побудовані у 60-х роках з урахуванням тогочасних загроз, зі значним запасом міцності та стійкості, зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди ураженням ракетою не так просто».
До зони можливого затоплення потрапляють центральна та правобережна частина Кременчука, а також Потоки, Мала Кохнівка, Соснівка та Придніпрянське.
На випадок катастрофічного затоплення в громаді передбачена обов’язкова евакуація. Про її початок інформуватимуть через систему централізованого оповіщення, засоби масової інформації, вуличні гучномовці, офіційні інтернет-сайти та телеграм-канали місцевої влади.
Мешканці лівобережжя мають евакуйовуватись до нагірної частини Кременчука, а мешканці правобережжя – на Деївську гору. Ймовірні зони підтоплення поділені на мікрорайони, за якими закріплені збірні пункти евакуації (ЗПЕ).
У випадку пошкодження металевих затворів греблі, може відбуватися поступовий витік води з Кременчуцького водосховища, внаслідок чого відбудеться короткочасне підтоплення деяких територій.
У червні 2023 року затвердили план на випадок руйнуванні греблі Кременчуцької гідроелектростанції після підриву росіянами Каховської ГЕС.
План стосується Горішньоплавнівської, Кобеляцької, Кременчуцької, Білицької, Новогалещииської, Кам’янопотоківської, Омельницької, Піщанської та Пришибської громад.
Їм потрібно змінити плани для прийому населення, матеріальних і культурних цінностей у разі надзвичайних ситуацій на території району згідно з розрахунками обсягів евакуації.
Також на часі визначити для підприємців та населення, які потрапляють у небезпечні зони, безпечні райони розміщення та закріпити їх за ними. Громади мають уточнити склад та документацію органів з евакуації (комісій з питань евакуації, збірних пунктів евакуації), які розгортаються у разі НС.