Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.
Про розпорядок дня та основні обов’язки, пов’язані з монастирським життям, з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.
“Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне. Маємо зранку спільну утреню, в обід є час для молитви, а пізніше вечірня.
Якщо конкретніше про наш розпорядок, то зранку — о 7:10 — починається утреня, пізніше о 8:00 є Божественна Літургія.
О 9:00 сестри мають сніданок, в обід — о 13:00 — є іспит сумління. Обід розпочинається о 13:20, також о 18:00 розпочинається вечірня.
Вечеря у монастирі починається о 19:00, а після о 21:00 настають вечірні молитви. І закінчення дня о 22:00, тобто нічний відпочинок”, — ділиться монахиня.
Зі слів монахині, вкрай важливою є формація сестер.
“Це, коли ми разом маємо зібрання, де вчимося, зростаємо. Такі навчання є для всіх нас сестер Згромадження Пресвятої Родини.
Також кожного місяця — віднови духа. Це такі науки, де разом слухаємо, розважаємо, пізнаємо Бога і його любов до нас. Також раз в рік є реколекції. Вісім днів, де маємо час такої мовчанки.
Всі сестри мовчать, не говорять між собою, маємо час на особисту молитву. Також є час на науки, які дає нам провідник реколекцій — священник.
Кожного року сестра має такий час для такої формації, й для відновлення”.
Окрім того, згромадження Сестер Пресвятої родини співпрацює з громадою.
“Насамперед проводимо катехизацію для дітей. Готуємо їх до першого причастя. Я особисто їду до Болехова, де маю заняття у школах з учнями від церкви. В Долину також їздимо на уроки катехизму з дітьми.
Влітку проводимо табір для діток. Тут вони вчаться молитися. У Гошеві маємо окремий будиночок, де приймаємо людей, які можуть у нас переночувати. Щонеділі спілкуємося із місцевими жителями”.
Сестра Софія ділиться, їм дозволено користуватися соцмережами та серед дня вийти у місто.
“Ми можемо користуватися соцмережами, можемо вийти в місто і випити собі кави та з’їсти морозиво. Це нам не заборонено. Якщо є така потреба у людини, то чому ні.
У нас є офіційна сторінка Згромадження Пресвятої Родини у Facebook. Можемо користуватися інтернетом скільки потрібно. Ми всі дорослі люди та кожен з нас розуміє, скільки йому треба для цього часу”.
Більше читайте у матеріалі: Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)
«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни
“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу
“Чуда діялися на очах багатьох вірних”: священник з Івано-Франківщини розповів історію походження Гошівської ікони