(Фото: Одеська обласна прокуратура)
Слідчі Національної поліції скерували до суду справу групи перевізників за кордон військовозобов’язаних в Одеській області.
Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області.
Правоохоронці встановили, що житель Одеси організував незаконне переправлення осіб через державний кордон України до сусідньої держави, залучивши до протиправної діяльності двох знайомих співмістянок.
В ході слідства правоохоронці з’ясували, що чоловік організовував підроблення довідок-запрошень та паспортів на ім’я ухилянтів з адресою реєстрації, яка надає право безперешкодно в’їхати на транзитну ділянку автодороги міжнародного значення М-15 Одеса – Рені, що проходить через територію Молдови. А жінки як виконавиці, за його вказівками, передавали підроблені документи “клієнтам” та відвозили їх в зазначену транзитну зону, використовуючи неповнолітню доньку однієї із них. При в’їзді на транзитну ділянку траси з ухилянтом вони приховували дитину від прикордонного контролю, імітуючи перебування в автомобілі трьох осіб. У транзитній прикордонній зоні клієнт виходив і тікав у напрямку населеного пункту Республіки Молдови. А жінки поверталися назад і при виїзді показували прикордонникам дитину для фіксації ними необхідної кількості людей, які нібито виїхали та повернулися.
За свої послуги зловмисники отримували винагороду у розмірі від 3 до 5 тисяч доларів США.
У такий спосіб учасники організованої групи в період з березня по липень 2023 року вчинили на території України чотири кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним переправленням осіб через державний кордон України.
У липні правоохоронці викрили усіх учасників злочинного угруповання. Під час обшуків за місцем мешкання та в автомобілях фігурантів вилучили мобільні телефони, паспорт громадянина України з ознаками підробки, гроші, пістолет невідомого походження та інші речі, що становили інтерес для слідства. Паспорт та зброю було скеровано на експертні дослідження.
Після проведення експертиз та інших слідчих дій слідчі поліції під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури висунули фігурантам обвинувачення:
- в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненій організованою групою та використанні свідомо підробленого документа;
- у незаконному поводженні зі зброєю і підробленні офіційного документа).
Максимальне покарання, яке тягнуть за собою санкції даних статей – до дев’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Того дня, коли затримали групу – 19 липня, СБУ повідомила про затримання загалом трьох груп перевізників.
Кирило Бойко