Фото надав рекламодавець
0 Ресурс ЗМІСТ14 листопада 2024, 13:11
Не важливо, як буде відбуватися підготовка до НМТ – на курсах або самостійно. Найголовніше, щоб учень при цьому хотів розвиватися та прямував до свого найкращого результату.
У цій статті ми детально розглянемо, що наразі відомо про наступний мультипредметний тест, та розкажемо, як до НМТ підготуватися якісно.
Національний мультипредметний тест продовжує залишатися невіддільною частиною вступної кампанії до українських закладів вищої освіти – його складає більшість випускників шкіл. Щороку формат і структура тесту можуть зазнавати певних змін, і щоразу в майбутніх абітурієнтів виникає багато запитань про те, як буде виглядати іспит, з яким вони мають впоратися.
НМТ 2025: зміни та нововведення, що відомі вже зараз
Освітня система України поступово перезавантажується. Так, оновлюється формат ДПА, а іспит НМТ після його впровадження у 2022 році постійно удосконалюється, відображаючи сучасніший підхід до перевірки знань і відповідаючи на виклики сьогодення.
Хоч офіційних документів щодо організації НМТ 2025 поки немає, заяви посадовців у сфері освіти дають приблизне розуміння, як буде виглядати іспит. Тож на які особливості тестування варто звернути увагу у 2025 році?
- Кількість предметів. Як і у 2024 році, прогнозується, що НМТ буде складатися з 4 предметів: 3 предмети (українська мова, історія України, математика) – обов’язкові; ще одну дисципліну учасник НМТ має вибрати під час реєстрації. У 2024 на кожен предмет було виділено 60 хвилин.
- Формат. Як і в попередні роки, НМТ буде проводитися в комп’ютерному форматі, адже це дає можливість простіше та безпечніше організовувати тест, а ще облаштувати тимчасові екзаменаційні центри за кордоном.
- Завдання. НМТ спрямований на спрощене проходження тесту, тож до іспиту, як і в попередні роки, навряд чи будуть додані відкриті завдання з розгорнутою відповіддю. Утім, попри зменшення кількості та видів завдань із кожного предмета тестування перевіряє знання з усіх блоків, зазначених у програмі.
- Програма іспиту. НМТ – це формат ЗНО, тож буде проводитися за його актуальною програмою.
Як бачимо, іспит 2025 року буде майже ідентичним до попереднього. І якщо ви хочете якісної підготовки, має сенс звертатися до навчального закладу, учні якого успішно склали мультипредметний тест у недалекому минулому.
Курси від найпрогресивнішої школи країни
«Оптіма» — найперша та найбільша дистанційна школа в Україні. Вже майже десять років у навчальному закладі дітям дають якісну, цікаву та комфортну середню освіту. Щоб усі охочі мали можливість підготуватися до вступних іспитів до вишів, школа також дає можливість записатися на додаткові курси підготовки до НМТ. Там пропонують:
- ефективні підходи та сучасні навчальні матеріали;
- цікаві інтерактивні уроки онлайн;
- заняття в мінігрупах до 10 осіб;
- можливість займатися за якісною системою підготовки в зручний для дитини час;
- багато практики – основа підготовки;
- аналіз помилок кожного учня.
Якщо ж учень хоче підготуватися до НМТ самостійно, у нас є для нього декілька порад.
Як підготуватися до НМТ?
Зауважимо: щоб готуватися до іспиту самотужки, потрібно підійти до цього процесу максимально дисципліновано:
- Дослідити програму іспиту. Це допоможе зрозуміти, які теми додати до підготовчого плану.
- Вибрати якісні та сучасні навчальні матеріали з перевіреною інформацією, побудовані за програмою іспиту.
- Сформувати графік підготовки, що дозволить займатися послідовно та регулярно, а також повертатися до пройденого матеріалу для його закріплення.
- Проходити тести НМТ. Необхідно постійно практикуватися на завданнях, схожих на ті, що будуть на іспиті.
Не важливо, як буде відбуватися підготовка до НМТ – на курсах або самостійно. Найголовніше, щоб учень при цьому хотів розвиватися та прямував до свого найкращого результату!