З 18 по 24 листопада в Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. До такої важливої акції долучився і Миколаїв.
Мета кампанії – мотивувати людей тестуватися та інформувати про переваги раннього виявлення вірусних гепатитів та ВІЛ.
Багато людей в Україні живуть з ВІЛ та/або вірусними гепатитами (ВГ), але не знають про це. На жаль, у 50% випадків ВІЛ-інфекція діагностується надто пізно.
Як зазначають медики, найдієвішим інструментом протидії цим хворобам є тестування. Адже чим раніше виявлено вірус, тим швидше людина зможе розпочати лікування.
В рамках тематичного тижня у центрах первинноі медикосанітарноі допомоги Миколаєва проходять акції для всіх охочих з безкоштовного та анонімного тестування швидкими тестами. Лікарі консультують пацієнтів щодо профілактики та подальших дій у разі позитивного результату, а також нагадують про важливість регулярних перевірок для збереження здоров’я.
Проте зробити експрес-тест на вірусні гепатити і ВІЛ можна не лише на цьому тижні, а у будь-який час у свого сімейного лікаря. Ця послуга входить у гарантований державою пакет надання первинної медичної допомоги.
Потрібна лише крапля крові та 15–30 хвилин часу. Тестування за допомогою експрес-тестів безоплатне, конфіденційне та безболісне.
Тож медики рекомендують ккожному пройти скринінг на вірусні гепатити та ВІЛ, щоб дізнатися свій статус. Ці інфекції не є вироком, якщо лікування розпочати вчасно.
Гепатиту С можна позбутися повністю за 3–6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожна людина, хвора на гепатит С. Лікування ВГB у більшості випадків триває все життя, і хоча не у всіх випадках досягається повне одужання, лікарські засоби ефективно контролюють вірус в організмі та запобігають ураженню печінки.
Повністю вилікуватися від ВІЛ на сьогодні неможливо, однак сучасна антиретровірусна терапія (АРТ) допомагає пригнітити рівень вірусного навантаження ВІЛ в організмі, що забезпечує повноцінне та здорове життя людям із ВІЛ та унеможливлює передачу вірусу статевому партнеру.