Фото ЗМІСТу
0 Яніна Мурдза22 листопада 2024, 18:11
Серед 30 лікарень спроможної мережі Полтавщини 21 медзаклад є повністю автономним.
Про це ЗМІСТу повідомили в пресслужбі Полтавської обласної військовій адміністрації 18 листопада. Більшість лікарень Полтавщини оснащені на випадок надзвичайних ситуацій і мають генератор, автономне теплозабезпечення і свердловину для забору води.
Решта лікарень обладнані генератором і автономним опаленням, проте не мають власних свердловин.
Завдяки автономним джерелам живлення у медзакладах можуть безперебійно функціонувати відділення інтенсивної терапії, операційні та критично важливе обладнання, що рятуватиме життя та здоров’я пацієнтів.
Що потрібно для автономності лікарень Полтавщини
Забезпечити стабільну та повноцінну роботу медзакладів у разі надзвичайних ситуацій має керівництво медзакладів. Для цього має бути резерв пального для генераторів, працездатність яких перевірили.
Станом на 13 листопада 300 із 642 закладів охорони здоров’я України, що входять до спроможної мережі, є повністю автономними. Вони мають власні котельні, свердловини та генератори.
У межах медичної реформи сформували спроможну мережу лікарень Полтавського госпітального округу. До Полтавського госпітального округу увійшли 4 кластери – Полтавський, Кременчуцький, Лубенський та Миргородський. Про структуру Полтавського госпітального округу читайте за посиланням.
Альтернативні джерела живлення в медзакладах Полтавщини
Нагадаємо, що сонячну електростанцію встановили в одній з найпотужніших лікарень Полтавщини. На даху кременчуцької лікарні встановили сонячні панелі, які дозволять зекономити гроші.
Сонячна електростанція з’явилася у лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Цей проєкт допоможе лікарні стати енергонезалежною і безперебійно забезпечувати медичними послугами. Також вдасться скоротити витрати на електроенергію, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток.
У складі лікарні працюють нейрохірургічне відділення, відділення анестезіології, травматологічне відділення, серцево-судинний центр та інші спеціалізовані підрозділи, також фахівці на новітньому обладнанні. Тому встановлення сонячної електростанції було потрібно через значне енергоспоживанням.
Сонячну електростанцію встановили завдяки благодійникам і міжнародним партнерам. Заклад має автономне опалення та свердловину, а для безперебійної роботи встановили генератори.
Торік «зелену» енергетику почала впроваджувати Миргородська громада, залучаючи грантові гроші. У Миргороді збудували дві сонячні електростанції, які закрили частину потреб місцевої лікарні, а також заживили один з об’єктів водопостачання міста.
Лікарня вклала у проєктування й будівництво СЕС близько мільйона гривень власних грошей. Надалі в медзакладі планують встановити сонячні панелі на дахах корпусів та придбати акумулятори для використання накопиченої електроенергії вночі.