(Фото – Теруправління ДБР у Полтаві)
0 Альона Ягольник23 листопада 2024, 09:11
Під час тимчасової окупації Харківщини колишній правоохоронець допомагав росіянам розбудовував каральний орган.
Про це повідомили в ДБР 22 листопада.
З матеріалів справи відомо, що після повномасштабного вторгнення правоохоронець вирішив перейти на їхній бік. З травня 2022 року в селищі Дворічна він, ймовірно, організовував роботу особового складу підрозділу.
Згодом росіяни, ймовірно, призначили його старшим слідчим, а через місяць довірили очолити місцевий окупаційний пункт поліції. Під час звільнення району чоловік втік разом із окупантами.
Колишнього правоохоронця обвинувачують у державній зраді та колабораційній діяльності. Справу передали до суду.
Нагадаємо, на Полтавщині судитимуть експравоохороницю, яка могла працювати на росіян.
За даними слідства, у 2022 році, після повномасштабного вторгнення рф, жінка не виконала наказ керівництва та не евакуювалася на підконтрольну Україні територію.
Під час окупації Куп’янська вона, ймовірно, за власним бажанням перейшла на бік ворога та зайняла посаду в незаконно створеному «Управлінні внутрішніх справ».
Жінка могла вилучати у власників мисливську та іншу зброю. Окрім цього, вона проводила роз’яснювальну роботу щодо недопущень спротиву окупаційній владі. Наразі обвинувачена перебуває у розшуку.
Їй інкримінують державну зраду та добровільне зайняття посади в незаконних правоохоронних органах.
Нагадаємо, Київський районний суд Полтави заочно визнав винним та засудив до 15 років позбавлення волі колишнього правоохоронця. Він співпрацював із росіянами під час окупації Чугуївського та Куп’янського районів Харківщини.
На початку березня 2022 року чоловік почав співпрацювати з ворогом. Він закликав інших правоохоронців переходити на бік ворога. Крім того, вказав загарбникам місця для оптимального розміщення вогневих позицій, аби завадити наступу ЗСУ.
Додамо, слідчі ДБР Полтави викрили експрацівницю митниці, яка могла працювати на окупантів.
З матеріалів справи відомо, що домовившись з окупантами про співпрацю жінка отримала посаду начальника архівного відділу окупаційної адміністрації. Вона могла виконувати організаційні та адміністративні функції. Під час звільнення Харківщини вона залишила місто та втекла на непідконтрольну територію.