З відкритих джерел
0 Альона Ягольник02 грудня 2024, 14:12
Під час тимчасової окупації Харківщини чоловік перейшов на бік ворога.
Про це повідомили в Територіальному управлінні ДБР в Полтаві 29 листопада.
З матеріалів справи відомо, що приблизно наприкінці квітня – на початку травня 2022 року колишній правоохоронець з селища Шевченкове перейшов на бік росіян. Він погодився на пропозицію представника збройних сил РФ щодо співпраці.
Спочатку його призначили дільничним інспектором у так звану народну міліцію, потім підвищили до уповноваженого групи карного розшуку. Чоловік проводив патрулювання території, опитував та затримував людей. Також він приймав заяви про злочини і події та оформлював їх відповідно до законодавства рф.
Також стало відомо, що він письмово повідомив окупантам інформацію про місцевих учасників АТО та правоохоронців.
За свою роботу він отримував від окупантів по 45 тис. рублів щомісяця.
Під час звільнення регіону чоловік втік до росії. Його заочно засудили до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, на Полтавщині судитимуть експравоохороницю, яка могла працювати на росіян.
За даними слідства, у 2022 році, після повномасштабного вторгнення рф, жінка не виконала наказ керівництва та не евакуювалася на підконтрольну Україні територію.
Під час окупації Куп’янська вона, ймовірно, за власним бажанням перейшла на бік ворога та зайняла посаду в незаконно створеному «Управлінні внутрішніх справ».
Жінка могла вилучати у власників мисливську та іншу зброю. Окрім цього, вона проводила роз’яснювальну роботу щодо недопущень спротиву окупаційній владі. Наразі обвинувачена перебуває у розшуку.
Їй інкримінують державну зраду та добровільне зайняття посади в незаконних правоохоронних органах.
Нагадаємо, Київський районний суд Полтави заочно визнав винним та засудив до 15 років позбавлення волі колишнього правоохоронця. Він співпрацював із росіянами під час окупації Чугуївського та Куп’янського районів Харківщини.
На початку березня 2022 року чоловік почав співпрацювати з ворогом. Він закликав інших правоохоронців переходити на бік ворога. Крім того, вказав загарбникам місця для оптимального розміщення вогневих позицій, аби завадити наступу ЗСУ.
Додамо, слідчі ДБР Полтави викрили експрацівницю митниці, яка могла працювати на окупантів.
З матеріалів справи відомо, що домовившись з окупантами про співпрацю жінка отримала посаду начальника архівного відділу окупаційної адміністрації. Вона могла виконувати організаційні та адміністративні функції. Під час звільнення Харківщини вона залишила місто та втекла на непідконтрольну територію.
Discussion about this post