Джерело: 112 ОБр ТрО ЗСУ
0 Альона Ягольник09 грудня 2024, 11:12
У ніч на 9 грудня окупанти атакували область безпілотниками. Оборонці неба збивали ворожі цілі.
Про результати роботи ППО повідомили в Повітряних Силах ЗСУ.
За даними військових, ворог атакував країну 37-ма ударними БпЛА та безпілотниками інших типів та ракетами. Ворожі цілі збивали зенітні ракетні війська, РЕБ та мобільні вогневі групи.
Вдалося збити дві керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 18 ворожих БпЛА у низці областей, зокрема на Полтавщині. Також 18 безпілотників локаційно втрачено.
Додамо, що через падіння збитих ворожих БпЛА на Вінниччині пошкоджено інфраструктуру кількох приватних підприємств.
Рух дронів на Полтавщині
Одразу декілька російських дронів рухалися на Полтаву після того, як опинилися в області о 21:35. Рух безпілотників з південного сходу зафіксували військові. Нові групи «Шахедів» виявляли на сході області і вже за 6 хв ЗСУ попередили про загрозу для Миргорода.
Певний час дрони курсували між Харківщиною та Полтавщиною, змінювали напрямок руху й залітали на Київщину та Чернігівщину. І повторили спробу атакувати Полтаву.
О 23:30 стало відомо про російський дрон над Полтавою. Невдовзі, о 23:56, спроба атакувати Полтаву повторилася: російські дрони «зависли» над Полтавою, Сумами та Прилуками, повідомили військові.
Опісля півночі безпілотники фіксували на сході та півночі області, а о 07:21 стало відомо, що нові групи «Шахедів» прямують на Полтавщину. Згодом повідомили про БпЛА на межі Сумщини і Полтавщини, курс – північний.
Як діяти, якщо бачите збитий дрон
Навіть збиті «Шахеди» лишаються небезпечними. Вони можуть містити нерозірвані боєприпаси й реагувати на кроки поблизу через спеціальні датчики. Через це до них не можна наближатися.
Уламки дронів забруднюють довкілля, тож якщо людина пораниться гострими краями «Шахеда», можливе інфікування. Їх не можна забирати як трофеї, металолом чи зберігати вдома через токсичність матеріалів та можливу вибухову загрозу.
Активність «Шахедів»: як дрони бувають
ЗМІСТ писав, що безпілотники, які саджають на території області можуть бути небезпечними. Оскільки росіяни встановлюють на них датчики цілі, які спрацьовують, коли до них наближається людина. Після цього відбувається вибух, а людина може залишитися без кінцівок чи загинути.
Заступник начальника вибухотехнічної служби поліції на Полтавщині Артем Бондаренко радить не наближатися до безпілотників та негайно викликати фахівців, які знешкодять пастку. Такі дрони часто трапляються у полі, лісі, лісосмугах, пляжі тощо.