Фото ЗМІСТу
0 Анастасія Чайковська09 грудня 2024, 14:12
Учителі Наукового ліцею №3 у Полтаві першими побачили документальну стрічку «Уроки щастя» й дали відгук.
Допремʼєрний показ фільму «Уроки щастя» відбувся 6 листопада. Стрічку побачили вчителі ліцею, де відбувалися зйомки. Директорка навчального закладу Ірина Гринь поділилася: фільм важливий і дає можливість замислитися про освіту в умовах війни. Цей досвід переживають сотні шкіл України, тож важливо його задокументувати, говорить педагогиня.
ЗМІСТ зібрав відгуки учасників допремʼєрного показу. Публікуємо деякі з них:
«Я вражена. У мене було відчуття що я існую десь паралельно в іншому вимірі. Так важливо показувати як ми живемо в цих умовах. Ми ніби звикли до того що відбувається, але коли я дивилася фільм, було неймовірне відчуття, сльози просто лилися весь фільм, є про що подумати. Після перегляду фільму всі мовчали».
«Фільм мене надзвичайно вразив. Ми всі звикли до життя в умовах війни, тривоги. Але чути ці звуки з екрану, бачити з боку дітей, яких ми супроводжуємо в укриття. Мене це сильно тригернуло».
«Торкнув до самих глибин душі. Почула як страшно звучить тривога з екрану».
«Від побаченого серце заливається слізьми, але це наше вчительське життя. Потрібно, щоб про нього знали інші».
«Дуже емоційний та чудовий фільм. Змусив пережити різні почуття від радості до смутку. Дозволив побачити всі події зі сторони та пережити їх по іншому. А також додав віри та надії на краще майбутнє».
Допремʼєрний показ фільму у Полтаві
Премʼєра документального фільму «Уроки щастя» у Полтаві відбудеться 10 грудня у кінотеатрі. Реєстрація на показ уже закрита, але усі охочі зможуть побачити фільм на YouTube-каналі ЗМІСТу 11 грудня.
«Уроки щастя» – кіно про викрадене війною дитинство у Полтаві. 3 вересня ознаменувалося найстрашнішим ракетним обстрілом Полтави від початку війни. Того дня діти терміново залишали школу, аби вирушити до укриття, аж в місті пролунали вибухи. Також у фільмі показано, як довго для дітей тягнеться час в укриттях.
Режисером стрічки став Олексій Єрошенко, який має у власній фільмографії стрічку The Grave, що відзнята у партнерстві з «Ґвара медіа». Оператор стрічки – Євген Чорний, а режисер монтажу – Віталій Мохунь. Музику написав полтавський педагог Олег Коломієць.
Фото Аліни Гончарової