6 січня 2025 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області виніс вирок у кримінальній справі, пов’язаній із самовільним залишенням військової частини під час воєнного стану. Уродженець села Климентовичі визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України.
Як йдеться у вироку, старший солдат Збройних Сил України, будучи військовослужбовцем за призовом під час мобілізації, 23 липня 2022 року самовільно залишив місце розташування військової частини. Без відповідного дозволу командування та без поважних причин, він перебував за місцем свого проживання, де проводив час на власний розсуд.
Самовільне залишення частини тривало понад два роки — до 30 вересня 2024 року, коли обвинувачений добровільно з’явився до поліції в Шепетівці. Таким чином, він тимчасово припинив виконувати свій конституційний обов’язок щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України в умовах воєнного стану.
У ході судового засідання чоловік повністю визнав свою вину. Він заявив, що усвідомлює характер обвинувачення та не заперечує обставин, викладених у обвинувальному акті. Також обвинувачений щиро розкаявся у скоєному, визнавши свою помилку. Він зазначив, що має намір продовжити військову службу та просив суд призначити м’яке покарання.
Захисник підкреслив, що обвинувачений розуміє зміст обвинувачення та не оспорює його. У зв’язку з цим захист просив суд не досліджувати докази, які не викликають сумнівів у сторін процесу.
Прокурор зазначив, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, а обвинувачений повністю визнав свою провину. Суд прийняв рішення обмежитися допитом обвинуваченого та дослідженням матеріалів, що характеризують його особу.
За місцем служби обвинуваченого характеризують негативно. Крім того, у лютому 2022 року чоловіка уже судили на Львівщині за аналогічний злочин – замість трьох років увʼязнення йому призначили іспитовий термін.
Суддя визнала старшого солдата винним за ч.5 ст. 407 ККУ (самовільне залишення військової частини військовослужбовцем на понад три доби в умовах воєнного стану) й призначила шість років позбавлення волі. Рішення ще можна оскаржити в апеляційному суді.
Останнє редагування 09 січня 2025, 15:44