Кадр з відео «ІРТ»
Медперсонал має можливість отримати нове робоче місце, а пацієнти — визначитися із новою лікарнею
Сьогодні пацієнти колишньої Полтавської ЦРЛ зустрілися із представниками міської ради з вимогою не закривати лікарню. За день до цього, 8 січня, відбулася розширена нарада, за участі секретаря міської ради Катерини Ямщикової, першого заступника міського голови Валерія Пархоменка, директора Департаменту охорони здоров’я Сергія Котова, начальника відділу управління Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександра Оглоблі, керівників Центральної районної та четвертої лікарень, представників правоохоронних органів.
Полтавська міськрада на своєму сайті тезисно повідомила про результати цієї наради. Почали з передісторії.
Держава прийняла рішення про прийняття у власність приміщення Центральної районної лікарні, остання втратила майновий стан та змогу надавати медичну допомогу. Тож Полтавська міська рада на 62-й сесії прийняла рішення про її реорганізацію шляхом приєднання до 4-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради ім. Леоніда Куроєдова.
Щодо працевлаштування медичних працівників, які там працюють, а лікарня у штатному режимі надає послуги до кінця лютого, то їм запропонували наявні вакансії, яких чимало, у 4-й клінічній лікарні та інших лікарнях громади. Деякі з них вже обрали собі нове місце роботи, а дехто — ще ні.
Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА, зі свого боку, також моніторить вакансії у медзакладах області та інформує про наявні вакансії. Окрім цього, надходять пропозиції щодо працевлаштування й з інших установ та організацій.
На сьогодні від закладів охорони здоров’я надійшло 187 вакансій, з них 124 — у міських лікарнях та 63 — в обласних.
Пацієнти, які відвідували Центральну районну лікарню можуть звертатися до будь-якої іншої. Перешкод для цього немає. Адже, «гроші ходять за пацієнтом». Тобто, у лікарень немає прив’язки до місця проживання. Кожен мешканець громади з направленням від сімейного лікаря, якого обирає сам (де зручно чи кому довіряє), може звернутися до будь-якої лікарні чи лікаря з Полтави, чи інших міст. А держава направляє кошти до того закладу, який обрав сам пацієнт. Тому пацієнти, які відвідували Центральну районну лікарню можуть звертатися до будь-якої іншої.
Процес реорганізації лікарні — безповоротній
Як зазначила Катерина Ямщикова, міська влада та профільні керівники уважно стежать за всіма етапами реорганізації Центральної районної лікарні і вживають заходи для мінімізації можливих незручностей.
— Закликаю мешканців громади з розумінням поставитися до цього важливого процесу, спрямованого на покращення медичної мережі, і довіряти лише офіційній, перевіреній інформації. Окремим спробам політичних маніпуляцій не місце в цьому питанні, — наголосила Катерина Ямщикова.
Від себе додамо, що емоції людей можна зрозуміти: по-перше, міська влада свого часу не донесла до них думки, які озвучила вже після прийняття рішення про реорганізацію ЦРЛ (а сам процес реформування був з невідомих причин затягнутий); по-друге, стати пацієнтом іншої лікарні — це процес не одного дня. Можна зрозуміти людей і в тому, що вони вже звикли як до своїх сімейних лікарів, так і до вузько-направлених спеціалістів.
Однак, здається, що людську хвилю негативу, викликану недостатньою комунікацією з боку влади, хочуть осідлати окремі активісти. І не задля прав чи здоров’я пацієнтів колишньої ЦРЛ, а заради переслідування політичних інтересів.
Є в цій темі і «оборонне питання», про яке зі зрозумілих причин ніхто не говорить публічно, але про цей фактор потрібно пам’ятати.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»