Досі цей експорт тривав лише тому, що США не накладали санкції на “тіньовий флот” танкерів РФ
- Посилання скопійованоlink copied
США запровадили санкції щодо понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії, яка пов’язана з «Газпром нефть», йдеться у повідомленнях на сайті уряду та Міністерства фінансів США.
«Сьогодні Міністерство фінансів США вжило радикальних заходів для виконання зобов’язань G7 щодо скорочення російських доходів від енергоносіїв, включаючи блокування двох великих російських виробників нафти», – зазначили у відомстві.
Відомо, ЩО Сполучені Штати оголосили про нові санкції, що стосуються понад 30 російських нафтосервісних компаній, зокрема:
- «РН-Буріння» (структура «Роснефти»)
- «Технології ОФС» (об’єднує колишні активи Baker Hughes в Росії)
- «РН-ГРП»
- «РН-Сервіс»
- «РН-Ванкор»
- «Ачімгаз»
- «Газпром Шельфпроєкт»
- «Атлас ННБ»
- «ФракДжет-Волга»
- «Інвестгеосервіс»
- «Нафтагаз-Буріння»
- «Петро Велт Технолоджис»
- «ТНГ-Групп»
- «УДС Нафта»
«Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України», – заявила мінісерка фінансів Джанет Л. Єллен.
Відомо, що санкції також торкнулися сербської компанії NIS, яка є «дочкою» «Газпром нефти».
За даними Мінфіну США, «в результаті сьогоднішньої дії все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб, які знаходяться в Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб із США, заблоковано».
Згодом керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що США оголосили «масштабний пакет» санкцій проти Росії. Зокрема, за його даними, обмеження запроваджені проти 184 танкерів тіньового флоту та 14 членів ради директорів «Росатому».
«США зробили сильний крок, оголосивши масштабний пакет санкцій проти Росії. Враховано низку пропозицій групи Макфола-Єрмака стосовно протидії тіньовому танкерному флоту та «Росатому». Санкції охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору РФ, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини», – розповів Єрмак.
Нові американські санкції проти російських нафти і газу боляче вдарять по російському нафтовому експорту до Китаю та Індії, – зазначає Reuters.
Такої думки зокрема тримаються чотири співрозмовники видання, причетні до російського нафтового експорту, та три джерела, пов’язані з індустрією нафтопереробки в Індії. Reuters зазначає, що після запровадження перших нафтових санкцій у 2022 році Росія досить швидко до них адаптувалася та налагодила постачання нафти клієнтам за допомогою “тіньового флоту” старих танкерів, застрахованих не на Заході. Однак до цього часу сотні цих суден і багато російських нафтотрейдерів залишалися поза санкціями США, оскільки адміністрація Байдена боялася глобального зростання цін на нафту.
Індійські нафтопереробники досі просто уникали мати справу з танкерами, які перебувають під санкціями, або суднами, застрахованими підсанкційними страховиками. Таких було відносно небагато. Тепер же під санкції потрапили і багато танкерів, і страхові компанії, які їх страхували.
Одне з індійських джерел нафтопереробної промисловості заявило, що нові санкції можуть змусити росіян знизити ціни на нафту нижче 60 доларів за барель. Це та сама стеля ціни, встановлена західними санкціями 2022 року. Якщо продавати нафту нижче цієї ціни, тоді західним компаніям дозволено страхувати та перевозити цю нафту.