Сьогодні вдень ворог завдав удару по одній з ТЕС у прифронтовій зоні
Внаслідок артобстрілу серйозно пошкоджено обладнання. Припинили роботу два енергоблоки.
Через цю зупинку теплових блоків, а також зниження температури навколишнього середовища фіксується тимчасовий дефіцит електроенергії в енергосистемі. Про це повідомили у пресслужбі Міненерго.
Міненерго звертається до споживачів з проханням підтримати енергетиків – споживати електроенергію розумно і економно, особливо в пікові години навантаження.
Коли варто обмежити споживання електроенергії
Нагадаємо, що пікові години – це час з 19:00 до 22:00. Вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх вдень або вночі, ви допомагаєте зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування.
Упродовж доби ми постійно користуємось електроприладами. Але робимо це нерівномірно: вночі та вдень зазвичай працює тільки те, що можна залишити без нагляду, доки ми на роботі або спимо: холодильник, мультиварка, роутер.
А от вранці та ввечері, коли вся родина вдома, одночасно ввімкнене світло та працюють пральна машина і праска, бойлер і телевізор з комп’ютером.
Взимку до них додається електрокотел на обігрів, а влітку – кондиціонер та морозильні камери для овочів та фруктів.
Рекомендації щодо споживання електроенергії
Дуже бажано:
– за можливості, переносити використання потужних приладів з пікових ранкових та вечірніх годин на нічні, коли споживання низьке;
– намагатись не включати одночасно потужні прилади (наприклад, бойлер та пральну машину);
– кип’ятити стільки води, скільки вам потрібно у конкретний час. Якщо у вас є газова плита – краще кип’ятити воду на ній.
Дотримання цих принципів дозволять більш рівномірно розподілити споживання електроенергії, згладити ранковий та вечірній піки та підтримати енергетиків.
Раніше військовий експерт Петро Черник розповів, чому окупанти вже почали атакувати енергосистему України та пояснив, до чого готуватися українцям цієї зими.