Журналісти сайту “Новини Миколаєва” припускають, що НАБУ, не досягнувши успіху з першими звинуваченнями проти народного депутата Ірини Кормишкіної, висунула нове звинувачення — недекларування проживання в будинку, придбаному підприємством її чоловіка до їхнього весілля.
Проте, згідно з документами та свідченнями сусідів, у цьому будинку проводився ремонт, а проживали вони у сусідньому.
У виданні звернули увагу на розбіжності між гучними заголовками на офіційних сайтах та суттю звинувачень. Зокрема, документи, які ставлять під сумнів обґрунтованість звинувачень. Не надано інформації про заподіяну державі шкоду чи наявність корупційної складової. Чоловік Кормишкіної — офіційний мільйонер та власник великого агрохолдингу.
Журналісти цікавляться метою цих звинувачень. Припускають, що це може бути тиск на чоловіка Кормишкіної або самого депутата, чи спроба захоплення бізнесу.
У своєму розслідуванні журналісти пишуть, що 17 жовтня 2024 року НАБУ та САП опублікували на своїй сторінці, що народному депутату України (Ірині Кормишкіній) повідомили підозру у незаконному збагаченні у період 2021-2022 років. У САП заявляють, що депутатка збагатилася на 20 мільйонів гривень та через юридичну особу купила собі будинок в Одесі. Хоча всім відомо, що Ірина Кормишкіна (у ті роки під прізвищем Аллахвердієва) задекларувала цю суму і вказала, що отримала їх від свого батька, який хворів на онкологію останній стадії і пізніше помер. Але НАБУ у підозрі написало, що її батько не міг стільки заробити.
Далі 09.01.2025 року НАБУ та САП опублікували на своїй сторінці, що народному депутату України (Ірині Кормишкіній) повідомили підозру у внесенні недостовірних даних до е-декларації. За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.
Таким звинуваченням дуже здивувалися місцеві миколаївські журналісти та політики, які знали, ким реально був батько Ірини Кормишкіної. Не дивно, що Віталій Кім та Давид Арахамія не довго думаючи взяли депутатку “на поруки”, заявивши, що знають депутатку багато років і суд поставить крапку у цій справі.
Миколаївські журналісти видання “Миколаївські Новини” вирішили провести своє маленьке розслідування, оскільки, на думку журналістів, ця кримінальна справа приречена на провал.
Журналісти брали ійформацію з офіційних відкритих реєстрів, опитували свідків та “черпали” інфомацію з інших відкритих джерел.
Якщо коротко проаналізувати звинувачення, то детективні НАБУ стверджують, що батько депутатки не міг дати їй стільки грошей, оскільки за їхньою інформацією він був не багатий і це підтвердила його дружина. Також НАБУ стверджує, що за гроші, які за версією детективів, НАБУ незаконно десь отримала депутатка, купила собі будинок в Одесі, в якому і проживає.
На думку журналістів, звинувачення писала людина, яка не володіє інформацією, хто є хто у Миколаєві, адже місцеві знають, що нині вже покійний батько Ірини Кормишкіної – Сурін Валерій Володимирович при СРСР і після розвалу союзу, завідував рибним господарством Миколаївської області. Також був депутатом Миколаївської обласної ради (1998–2002 рік). Власник низки нерухомості у курортних місцях Миколаївської області та в Миколаєві. Власник кількох бізнес-структур (РІБГОСПОД’ЄДНАННЯ, ПП “СУРІН В.В.”, ТОВ “КЕМПІНГ “СОНЯЧНИЙ-2”).
Валерій Сурін входив в “орбіту” тогдашнього губернатора Миколаївської області Олексія Гаркуші та Прем’єр-міністра України, міністра економіки України Анатолія Кінаха, який родом теж з Миколаєва.
Моральний бік покійного Суріна ми не обговорюватимемо. Думаю пояснювати не потрібно скільки техніки рибколзохів області було розпродано. А як і куди продавалася риба? У кулуарах Миколаївської ОДА поговарювали, що десятки мільйонів доларів просто йшло повз бюджету. Зрозуміло, що не обійшлося без “даху з Києва” – пишуть журналісті.
З пояснень самої Ірини Кормишкіної журналістам, батько був хворий на онкологію і відчуваючи, що жити йому залишилося не довго, запропонував їй і її синові (його єдиному онуку) на вибір у спадок або гроші або бізнес з нерухомістю. Ірина розуміючи, що бізнес батька це не її, звичайно ж обрала гроші та одразу задекларувала їх. Це може будь-хто перевірити.
Деякі ЗМІ, посилаючись на свої джерела в НАБУ, заявили, що була опитана дружина покійного Валерія Суріна, яка заявила, що у них грошей не було. Іногородні журналісти навіть писали, що було допитано матір депутатки. Але ось проблема. Усі знають, що мати депутатки Ірини Кормишкіної померла 2005 року. Валерій Сурін розлучився з матір’ю депутатки, коли їй було 5 років. Тому перед смертю вирішив напевно так “купити прощення” у своєї дочки та єдиного онука.
Друга дружина Валерія Суріна на думку журналіста збрехала детективам НАБУ, коли заявила, що грошей у них не було.
Ось тільки невеликий список нерухомості Валерія Суріна. Такої нерухомості позаздрять багато хто. Сотні квадратних метрів на Кінбурнській косі, Чорноморській косі, у Коблеві та в Очакові, і в центрі Миколаєва.
Хто там казав, що він жив чесно на зарплатню?
Друге звинувачення від 09.01.2025 року звучить дивно – заявляють журналісти видання “Миколаївські Новини”.
Тут теж взагалі “постріл у молоко”.
Кормишкіна не задекларувала нерухомість, яку купила за “незадекларовані” 20 мільйонів. Дослівно (За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.)
Будинок, про який йдеться в підозрі, був куплений у 2022 році однією з юридичних осіб Юрія Кормишкіна. Нагадаємо. що у 2022 році Юрій та Ірина навіть не були одружені.
Згідно з витягом з державного реєстру прав на нерухоме майно (нерухомість за адресою Одеська обл., Одеський м., с. Лиманка, провулок Южносанаторний, ж/м “Совіньйон”, будинок ***, належить ТОВ “К lст ГРУП”, код ЄДРПОУ: 44435485, на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: ***, від 02.07.2022 року. Приватним нотаріусом Одеського районного нотаріального округу Одеської області Гурська В.С.. Продавець нерухомості Арутюнян Мнацакан Левикович, який володів цією нерухомістю з липня 2018 року.
Для довідки: Одружилися Юрій та Ірина у травні 2023 року. А до офіційного весілля жили в сусідньому будинку (№ будинку ***) поки у вищезгаданому будинку робився ремонт “бомбосховища” і це підтверджується свідченнями сусідів та нотаріально завіреними документами, а саме оформлення Юрієм Кормишкіним завдатку за будинок від 07.12.2023 року, в якому вони проживали.
У журналістів видання “Миколаївські Новини виникає логічне питання. Суть другого звинувачення в тому, що Кормишкіна не задекларувала місце проживання і більшу частину 2023 року провела саме на Одещині, а не в Миколаєві, де “прописана”. Де логіка? Херсон та частину Миколаївської області були окуповані. Більшість жителів Миколаєва виїхали з міста.
Де у цих звинуваченнях збитки державі чи корупційна складова? Чоловік Кормишкіної офіційний мільйонер та власник великого агрохолдингу.
Також ми побачили маніпуляцію з боку правоохонців, а саме “громка назва” на їх офіційних сайтах не відповідає самому звинуваченню та реальності.
Журналісти видання “Миколаївські Новини заявляють, що у кулуарах Верховної Ради ходять чутки, що Кормишкіна не пішла на угоду зі слідством, та не стала “стучати” правоохоронцям на своїх колег, за це НАБУ та САП спробують в чомусь звинуватити її чоловіка Юрія Кормишкіна, що приведе до калапсу на його агрохолдінгу і вплине на уплату податків.
А потім дувуємося, чому бізнес не хоче залишатися в Україні.
Питання до прокурорів… навіщо так славити заздалегідь провальну справу, адже згідно з останніми соціологічними опитуваннями, НАБУ, Прокуратура та суди на останніх місцях. Зв’язок між такими справами та низьким рейтингом видно відразу.
Джерело: видання “Миколаївські Новини