Джерело – СБУ
0 Яніна Мурдза18 січня 2025, 08:01
Для перевірки достовірності отриманих жителями Полтавщини груп інвалідності в області створять робочу групу. До неї увійдуть посадовці з різних установ.
Про це розповів директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак під час брифінгу 16 січня. Міжвідомчу групу на рівні облвійськадміністрації мають сформувати до кінця місяця. Вона займатиметься перевірками наданих груп інвалідності, зокрема безстрокових.
Подібна робоча група існує при Міністерстві охорони здоров’я й перевіряє обґрунтування інвалідностей, встановлених медико-соціальними експертними комісіями (вони припинили роботу наприкінці 2024 року).
«Ми зараз відпрацюємо, звернулися до всіх служб. Я отримав листа від антикорупційного органу щодо можливості участі їхнього представника. Ми чекаємо відповіді для того, щоб сформувати міжвідомчу робочу групу. Останнім часом, коли виникли питання, ми тісно працювали із відповідними службами для того, щоб вони проводили перевірки обґрунтованості», – розповів Віктор Лисак про створення робочої групи.
До прикладу, нині фахівці перевіряють справи понад 5 тисяч чоловіків, яких зняли з обліку за рішенням ВЛК в Кременчуцькому районі. Висновки про надання інвалідності передали до центру оцінювання. Деякі справи з рішенням ВЛК повертають до Полтавщини зі зниженням групи інвалідності.
«Сьогодні деякі справи повертаються із центру оцінювання. Вони приходять тепер до Департаменту охорони здоров’я. Ми повідомляємо людям, бо в деяких справах групи зменшені, у деякого направлення на перегляд за новою системою», – розповів директор ДОЗ.
Нагадаємо, що прізвища й імена деяких депутатів Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад знайшли в переліку з понад 5 тисяч військовозобов’язаних, яких зняли з військового обліку після початку повномасштабної війни.
Список опублікували в анонімних телеграм-каналах Кременчука наприкінці листопада. Він містить прізвища, імена й дати народження, які збігаються з тими, що мають депутати рад на Полтавщині. Журналісти виявили щонайменше 7 збігів з іменами депутатів Полтавської обласної ради. Детальніше читайте за посиланням.
Реформа МСЕК на Полтавщині
Нагадаємо, що з 1 січня 2025 року замість МСЕКів на Полтавщині та в інших областях України запрацювали експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини.
Обласну МСЕК Полтавщини приєднують до лікарні імені Скліфосовського за підсумком реорганізації.
На оцінювання одного пацієнта відводять по 30 хвилин (але можливі зміни з огляду на складність ситуації). Система анонімно розподілятиме, коли і яка команда займатиметься конкретним пацієнтом.
Усі видані МСЕК Полтавщини довідки до 1 січня 2025 року залишаться чинними до завершення терміну дії. Нові експертні комісії встановлюватимуть чи скасовуватимуть інвалідність на підставі визначених законодавством критеріїв.
Що змінилося з 1 січня 2025 року:
- команди для оцінювання формуються індивідуально з профільних фахівців, відповідно до потреб пацієнта;
- команда складається з практикуючих лікарів;
- оснащення лікарень дає можливість проводити додаткові обстеження за місцем проходження;
- направлення створюють за показаннями у спеціальній електронній системі. Особисті лікарі та лікарі ВЛК зможуть формувати направлення самостійно, без залучення ЛКК;
- думки кожного з лікарів, які проводили оцінювання, фіксують в електронному вигляді, рішення ухвалюють спільно;
- при оцінюванні може бути присутній уповноважений представник людини, оцінювання якої проводиться.
Нові експертні команди успадкували справи МСЕКів за профілями. Кому їх передали – читайте за посиланням.