Мобілізований херсонець з шизофренією / Скріншот з відео Слідство.Інфо
В Одеському обласному ТЦК та СП стверджують, що мобілізували чоловіка з діагностованою шизофренією у параноїдній формі, бо під час уточнення даних не виявили жодних підстав для відстрочки.
Про цей факт розповіла журналістка «Слідство.Інфо» Настя Горпінченко в своєму матеріалі.
Журналістам «Слідства.Інфо» повідомили цю інформацію в Одеському обласному ТЦК та СП у відповідь на запит після виходу матеріалу про мобілізацію людей з психічними розладами та важкими формами залежностей.
Ідеться про молодого чоловіка, котрий пережив полон в окупованому Херсоні та має діагностовану в 2021 році шизофренію в параноїдній формі.
Миколу (імʼя змінено з етичних міркувань, оскільки у чоловіка діагностована шизофренія) восени 2024 року його затримав та мобілізував Хаджибейський ТЦК та СП міста Одеса. Про це чоловік сам розповів журналістам, стверджуючи, що у військкоматі проігнорували його слова та документи про хворобу і перебування у полоні
«Сказали, що будеш документи показувати вже у військовій частині», — наголошує чоловік.
В обласному ТЦК підтвердили, що у листопаді 2024 року до Хаджибейського ТЦК та СП дійсно доставили Миколу.
«Під час уточнення військово-облікових даних військовозобовʼязаного було виявлено, що він не має будь-яких підстав для відстрочки та підлягає призову на військову службу за загальною мобілізацією. За підсумками уточнення військово-облікових даних військовозобовʼязаного було направлено на військово-лікарську комісію, за підсумками якої вищезазначений громадянин був визнаний придатним до військової служби та відповідно наказу Начальника Хаджибейського РТЦК та СП призваний на військову службу за загальною мобілізацією», — йдеться у відповіді на запит.
У ТЦК та СП також додали, що під час перебування на території військкомату згаданого новобранця проти нього не застосовували силу чи психологічний тиск.
Однак, прибувши у військову частину, Микола показав свої документи, що підтверджували діагностовану хворобу. На них відреагували та почали процедуру списання, що триває вже більш як два місяці.
Зазначимо, раніше в Командуванні Сухопутних військ у відповідь на запит журналістів «Слідства.Інфо» зазначили, що випадки потрапляння до лав ЗСУ осіб із важкими психіатричними захворюваннями, алко- та наркозалежностями є неприпустимими. Там також зазначили, що працюють над удосконаленням системи медичного відбору новобранців у військо та контролю за якістю роботи військово-лікарських комісій (ВЛК).