This article also available in English
6930
ФОТО: Судова влада України
У Миколаївській області суд продовжив обов’язки директору фірми, який підозрюється у розкраданні коштів на ремонті об’єкта Південноукраїнської АЕС.
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області ухвалив рішення про продовження покладених обов’язків на директора товариства “Ресурстехнобуд”, якого підозрюють у заволодінні бюджетними коштами на понад п’ять мільйонів гривень.
Йдеться про капітальний ремонт гідроізоляційного покриття бризкального басейну Південноукраїнської АЕС, на який було виділено понад 17 мільйонів гривень.
Згідно з матеріалами досудового розслідування, керівник компанії знав про проведення тендеру та забезпечив перемогу свого підприємства у відкритих торгах. Однак, після укладення договору підрядник умисно завищував вартість будівельних матеріалів та обсяги виконаних робіт.
Фактичні витрати компанії виявилися значно нижчими за заявлені, а різниця в 5,7 мільйона гривень була незаконно переведена на банківські рахунки фірми та використана в інтересах підозрюваного.
Своїми діями підозрюваний спричинив Південноукраї́нській АЕС збитки, розмір яких більш ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та становить особливо великий розмір. Викраденні кошти підозрюваний планував використовувати для особистого збагачення.
Суд зобов’язав керівника ТОВ “Ресурстехнобуд”:
- не залишати межі міста Південноукраїнськ без дозволу слідчих чи суду;
- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими фігурантами справи;
- здати на зберігання закордонний паспорт та інші документи для виїзду за кордон;
- щопонеділка особисто з’являтися до відділення поліції для контролю.
У разі порушення цих обмежень суд може змінити запобіжний захід, а застава, якщо така буде внесена, піде в дохід держави.
Наразі слідчі перевіряють можливу причетність інших осіб до злочинної схеми, а також вивчають фінансову документацію компанії-підрядника. Якщо провину підозрюваного доведуть у суді, йому загрожує покарання за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем під час воєнного стану.
У грудні минулого року було укладено угоду на будівництво на Південноукраїнській АЕС без проведення конкурентної процедури та з компанією з сумнівною репутацією. Сума угоди перевищила 2 мільярди гривень. У 2022 році цю компанію звинувачували у привласненні бюджетних коштів за послуги для ПАЕС.
Раніше миколаївська прокуратура не змогла розірвати угоду про постачання обладнання для Південноукраїнської АЕС у суді та не відсудила понад 400 тисяч гривень у приватної компанії.
Крім того, Вищий антикорупційний суд призначив слухання у справі заволодіння 12,3 мільйона гривень щодо керівників Південноукраїнської АЕС. За даними слідства, у 2011-2012 роках начальник управління виробничо-технічної комплектації ЮУАЕС Дмитро Соколов разом з бізнесменом Дмитром Лисенком, використовували своє службове становище для заволодіння коштами державного підприємства “Енергоатом”. Їх також звинувачують у подібних злочинах в іншій справі, пов’язаній з АЕС.
Анна Бальчінос